26 LUTEGO 2023 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. WIELKI POST

Rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Niech towarzyszy nam szczególnie w tym czasie praktyka osobistej modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od godz. 20.00 do wyspowiadania wszystkich chętnych.

  1. SCHOLA NA TRIDUUM PASCHALNE

Wspólnie z s. Beatą organizujemy scholę muzyczną na Triduum Paschalne w naszej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych śpiewających i grających na instrumentach na pierwszą próbę, która odbędzie się we wtorek, 28.02 o godz. 18.45 w domu u Sióstr.

Triduum w tym roku będzie w następujących godzinach: Wielki Czwartek i Wielki Piątek – o godz. 19.00; Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną – sobota o godz. 21.00.

  1. SPOTKANIE DLA BIERZMOWANYCH

Zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne w najbliższą środę, 1.03 o godz. 19.00 w salce domu u Sióstr.

  1. PARAFIALNE WYJŚCIE DO KINA

W ubiegły piątek na ekrany wszedł film o św. Józefie pt. „Opiekun”, będący świadectwem działania św. Józefa w życiu konkretnych osób. Chciałbym zorganizować wyjście grupowe w ramach parafii na seans w najbliższy czwartek o godz. 14.30 w kinie Helios przy ul. Krzywoustego. Bilet na film kosztuje 15 zł. przyjmuję zapisy dzisiaj w zakrystii i na telefon do jutra. Jutro będę chciał potwierdzić ilość osób. Zależnie od ilości chętnych ustalimy pozostałe szczegóły, np. dojazd do kina. Serdecznie zapraszam.

  1. PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA

W tym tygodniu przypada:

pierwszy czwartek m-ca: wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z modlitwą o powołania;

pierwszy piątek, ze względu na drogi krzyżowe nie będzie wystawienia NS;

w pierwszą sobotę rano odwiedzę chorych, a od godz. 17.00 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z możliwością spowiedzi. W sobotę będziemy gościć w parafii o. Zygmunta Kwiatkowskiego SJ, który pracował przez 30 lat w Syrii. Towarzyszyć mu będzie pani Myrna Kbbeh, znana kantorka syryjska, która w czasie różańca sobotniego i w czasie Eucharystii zaśpiewa kilka pieśni oraz modlitwę Ojcze nasz w języku aramejskim (w języku Jezusa i Maryi). Na koniec Mszy św. o. Zygmunt pobłogosławi wszystkich chętnych relikwiami św. Szarbela. Serdecznie zapraszam.

  1. ZBIÓRKI, PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za ofiary składane do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii (zebraliśmy 1860 zł) oraz dzisiaj – na pomoc poszkodowanym w czasie wojny w Ukrainie. Dziękuję za wsparcie duchowe i materialne naszej parafii, również za ofiary składane na figurę św. Józefa. Życzę wszystkim owocnego przeżywania Wielkiego Postu pod opieką Niepokalanej Maryi i św. Józefa oraz dobrej niedzieli.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz