19 LUTEGO 2023 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. WIELKI POST

Najbliższa środa 22.02 to już środa popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w środę popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 10.30 i 18.00. Przypominam, iż jest to dzień postu ścisłego (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Wielkiego Postu nie organizujemy hucznych zabaw oraz nie bierzemy w nich udziału.

Nabożeństwa wielkopostne będą odbywać się wg następującego porządku:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

W najbliższy piątek posłużymy się tekstami Drogi Krzyżowej przygotowanymi specjalnie na dzień pokuty i modlitwy za grzech wykorzystania seksualnego. Po drodze krzyżowej będzie odmówiona dodatkowo specjalna modlitwa przebłagania Boga za grzechy ludzi Kościoła.

Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od godz. 20.00 do wyspowiadania wszystkich chętnych.

 

  1. WPROWADZENIE DO WIELKIEGO POSTU

W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w domu u Sióstr odbędzie się spotkanie z nieszporami, konferencją wprowadzającą w czas Wielkiego Postu oraz wystawieniem Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi świętej. Serdecznie zapraszam, wstęp wolny dla wszystkich.

 

  1. WIZYTACJA BISKUPIA

Dokładnie za miesiąc, 19.03 odbędzie się w naszej parafii wizytacja biskupia. Ks. Arcybiskup będzie uczestniczył we Mszach św. o godz. 8.30 i 10.30. W tym dniu będziemy chcieli umieścić uroczyście figurę św. Józefa na podeście oraz zawierzyć parafię jego opiece. Rekolekcje parafialne w tym roku będą również poświęcone osobie św. Józefa. Rozpoczną się one 19.03, w niedzielę, i potrwają do środy 22.03. Poprowadzi je ks. Tomasz Romantowski. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie wszystkich mężczyzn.

 

  1. ZBIÓRKI I PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj i w ubiegłą niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W przyszłą niedzielę planowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Dziękuję za wsparcie duchowe i materialne naszej parafii, również za ofiary składane na figurę św. Józefa. Życzę wszystkim słonecznej niedzieli, udanej końcówki karnawału i dobrego wejścia w czas Wielkiego Postu. Niech Niepokalana Maryja ma Was pod swoją opieką. Przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo+

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz