24 WRZEŚNIA 2023 – XXV Niedziela zwykła

  1. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW

Do dzisiaj trwają jeszcze zapisy na przygotowanie do I komunii św. i do bierzmowania w naszej parafii. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek 10 października o godz. 19.00 w salce domu sióstr.

  1. NIEDZIELA ADORACYJNA I RÓŻANIEC

Za tydzień niedziela adoracyjna w naszej parafii z półgodzinnym wystawieniem Najświętszego Sakramentu przed każdą Mszą św. Rozpoczniemy również miesiąc różańcowy – październik. W niedzielę różaniec będzie odmówiony o godz. 10.00 przed Najświętszym Sakramentem. W tygodniu odmawiany będzie po wieczornej Mszy św.

  1. NIEDZIELA HOSPICYJNA I PODZIĘKOWANIA

Tak jak słyszeliśmy w liście, dziś II niedziela hospicyjna. Dziękuję za ofiary złożone na hospicja działające w naszej Archidiecezji. Dziękuję również za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej parafii i trwającego remontu kościoła.

  1. NIEDZIELA ŚWIADECTW

Dziś ostatnia niedziela miesiąca, tzn. niedziela świadectw. Nie będzie jednak zaproszonej osoby do złożenia świadectwa. Dzisiaj kolej na Ciebie: zostajesz posłany z błogosławieństwem, by zaświadczyć o dobroci Boga. Konkretnie: powiedz choć jednej osobie, że Bóg jest dobry!

W dzisiejszej ewangelii usłyszeliśmy: „dlaczego złym okiem patrzysz na to, że ja jestem dobry?” „Złe oko” to oko zazdrosne. Św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1991 r. przestrzegał: „I bardzo też uważajmy, żebyśmy się nie stali społeczeństwem, w którym wszyscy wszystkim czegoś zazdroszczą”. Wyrzeknij się zazdrości i porównań, a docenisz swojego denara i odejdziesz szczęśliwy. Wyrzeknij się „złego oka”, które zaślepia, a przejrzysz „dobrym okiem”, spojrzeniem Bożym, które dostrzega z miłością również tego ostatniego brata, którego przez cały dzień nikt nie najął do pracy w winnicy.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz