5 LUTEGO 2023 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. KOLĘDA I MSZE ŚWIĘTE

Zakończyliśmy kolędę w parafii. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowę. Dziękuję ministrantom za ich posługę. W sumie odwiedziłem w tym roku ok 390 rodzin. Niech przyjęte błogosławieństwo umacnia Was w codzienności do kroczenia Bożymi drogami i do podejmowania z radością codziennych wyzwań i obowiązków.

  1. SPOTKANIE RODZICÓW

W najbliższy wtorek zapraszam na godzinę 19.00 do salki w domu u Sióstr na comiesięczne spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

  1. FIGURA ŚW. JÓZEFA

Jak już wcześniej zapowiadałem, chciałbym w naszym kościele uczcić w tym roku szczególnie św. Józefa, patrona Kościoła Świętego, opiekuna rodzin, ojców i mężczyzn, wzór pracujących, patrona dobrej śmierci, orędownika w sprawach ekonomicznych.

Konkretnie, myślę o figurze św. Józefa, która stanie na podeście w prezbiterium, po drugiej stronie ołtarza, symetrycznie do figury Matki Bożej. Jeszcze konkretniej: kupiłem już piękną figurę barokową, drewnianą, pochodzącą z dawnego kościoła prawdopodobnie gdzieś na terenie Niemiec. Mogę ją ofiarować od siebie, ale chciałbym, aby ta figura była ufundowana przez mężczyzn naszej parafii – na podobieństwo witraża tuż obok, który jest „darem mężów katolickich ze Stołczyna”. Cena figury to 6800 zł. Jeżeli ktoś z Panów chciałby mieć udział tym dziele to może to zrobić na tacę, w kopercie z dopiskiem „na św. Józefa”, na konto parafialne lub do metalowej skrzynki przy wyjściu z kościoła.

  1. ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH

W sobotę 11.02 przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji odprawię Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich chorych, szczególnie z naszej parafii. W czasie Mszy św. udzielę sakramentu namaszczenia chorych wszystkim chętnym. Przypomnę, że sakrament ten związany jest z łaską uzdrowienia lub umocnienia duchowego i fizycznego w cierpieniu; przyjmuje się go w ciężkiej, przewlekłej chorobie, szczególnie przed jakąś operacją, również z racji na starszy wiek. Zapraszam wszystkich chorych i proszę o umożliwienie przybycia osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła o własnych siłach.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za wsparcie duchowe i materialne naszej parafii, za pomoc w sprawach urzędowych i prace w kościele. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i owocnego tygodnia z Bożym błogosławieństwem+

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz