23 CZERWCA 2024 –  XII Niedziela Zwykła

 

  1. WYDARZENIA W KALENDARZU LITURGICZNYM

Jutro obchodzimy uroczystość Św. Jana Chrzciciela. Msza św. w naszym kościele odprawiona zostanie o godz. 18.00; w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy i odpust w sąsiedniej parafii na Golęcinie; w sobotę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia jest przeznaczona na posługę apostolską i charytatywną Ojca Świętego.

 

  1. KONCERT W NASZYM KOŚCIELE

W najbliższą sobotę, 29.06 o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki m.in. Antonio Vivaldiego oraz Carla Loewe, szczecińskiego kompozytora, który niegdyś, tj. w 1856 r. sam koncertował na Stołczynie. Wystąpią artyści z Baltic Neopolis Quartet wraz z goszczącą duńską skrzypaczką Marie Hanskov. Więcej informacji znajduje się na plakacie przed kościołem. Dziękuję pani Paulinie Romanowicz za zorganizowanie koncertu.

 

  1. DZIEŃ OTTONOWY

W poniedziałek 1. lipca obchodzić będziemy Archidiecezjalny Dzień Ottonowy. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. do katedry na godz. 18.00.

 

  1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE I GODZINKI

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po Mszy św. w tygodniu, a w niedzielę o godz. 8.20. Zachęcam również gorąco do uczestnictwa w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP, które śpiewamy w każdą sobotę o godz. 8.00 w kościele oraz do pomocy w sprzątaniu kościoła bezpośrednio po Godzinkach.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Z okazji Dnia Ojca dziękujemy wszystkim ojcom, którzy odpowiedzialnie i ofiarnie podejmują swoje powołanie, mając za wzór samego Boga Ojca oraz św. Józefa, a także życzymy dużo sił,  odwagi i męstwa do pokonywania codziennych wyzwań i trudności. Również nauczycielom i uczniom, którzy rozpoczęli wakacje życzymy owocnego i bezpiecznego odpoczynku.

Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

Komunikaty Kurii:

  1. „Zapraszamy do udziału w XXXIII Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 1 do 7 lipca br. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 28 czerwca br. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę”.

  2. „Tradycyjnie 25 lipca wyruszy po raz 40 najdłuższa w Polsce Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Góręin. z: Pustkowa, Świnoujścia, Szczecina, Stargardu, Choszczna, aby po przebyciu 643 km i 20 dniach drogi, 13 sierpnia stanąć u Stóp Jasnogórskiej Pani. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień, w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwolą czas i siły. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są poprzez stronę internetową oraz w każdej miejscowości noclegowej przed wyjściem pielgrzymki. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.”