29 STYCZNIA 2023 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. KOLĘDA I MSZE ŚWIĘTE

Kończy się w naszej parafii wizyta kolędowa. W poniedziałek i wtorek odwiedzę jeszcze rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Msze święte będą odprawiane: we wtorek o 8.30, a od środy do soboty już o stałej porze, tzn. wieczorem o godz. 18.00.

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W najbliższy czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, znane pod inną nazwą jako Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę św. o godz. 18.00 przynosimy świece, najlepiej nasze gromnice od chrztu św. Dla tych, którzy nie będą mieli swojej świecy będzie możliwość nabycia małej świecy w kościele za dobrowolną ofiarę.

2 lutego to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy szczególną modlitwą i życzliwością Siostry Uczennice Krzyża, które ofiarują swoje życie Bogu mieszkając i posługując w naszej parafii. Pamiętajmy również o Siostrach karmelitankach na Golęcinie i o wszystkich osobach konsekrowanych, które Bóg postawił na naszej drodze.

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego odprawiana będzie uroczysta Msza św. w katedrze o godz. 16.00. Chcę również być obecny w katedrze ze względu na swoją posługę w diecezji jako odpowiedzialnego za formację do stanu Dziewic Konsekrowanych. Mszę św. w naszej parafii o godz. 18.00 odprawi ks. Tomasz, którego już poznaliście.

  1. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA

W pierwszy czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania. W pierwszy piątek i sobotę możliwość adoracji w kościele oraz spowiedź święta od godz. 17.00. W pierwszą sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną z wystawieniem Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą Mszą św.

  1. SOBOTA Z PSALMAMI

Zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą śpiewać lub już śpiewają psalmy na Eucharystii:

11 lutego b.r. w domu sióstr odbędzie się SOBOTA Z PSALMAMI, czyli trochę wiedzy z teologii i emisji głosu oraz praktyczne ćwiczenia. Wszelkie informacje podane są w gablocie na plakacie. Zapisy do 6 lutego b.r.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za wsparcie duchowe i materialne naszej parafii. Ofiary kolędowe wg norm naszej diecezji są przeznaczone w części na potrzeby parafii, na utrzymanie księdza oraz na potrzeby kurii diecezjalnej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego tygodnia oraz odwagi ofiarowania Bogu tego, co najcenniejsze, razem z Maryją i św. Józefem, którzy ofiarowali Bogu w świątyni swojego pierworodnego Syna, a wraz z Nim – całe swoje życie.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz