21 KWIETNIA 2024 –  IV Niedziela Wielkanocna

 

  1. I KOMUNIA ŚWIĘTA, BIAŁY TYDZIEŃ I ROCZNICA

Świętujemy w tych dniach w naszej parafii I Komunię Świętą Dzieci. Dziękuję Siostrze Magdalenie, scholi, rodzicom i wszystkim, którzy szczególnie włączyli się w przygotowanie i godne przeżycie tej uroczystości. Biały tydzień trwać będzie do piątku. Na zakończenie białego tygodnia dzieciom zostaną rozdane obrazki komunijne. W poniedziałek po Mszy św. poświęcę medaliki, obrazki i inne pamiątki, które dzieci otrzymają w czasie komunii od swoich bliskich.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci klas czwartych.

  1. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

Rozpoczynamy dziś Tydzień modlitw o powołania. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie, wraz z klerykami naszego seminarium duchownego zapraszają do wspólnej modlitwy o nowe i święte powołania do kapłaństwa w najbliższy czwartek, 25.04 na godzinę 18.00. Po wspólnej modlitwie krótkie spotkanie o tematyce powołaniowej.

  1. UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA

W kalendarzu liturgicznym, we wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

  1. SOBOTNIE WYDARZENIA

W sobotę s. Katarzyna zaprasza na dzień skupienia z osobami chorymi i starszymi w domu sióstr, od godz. 10.00 do 15.00.

W sobotę również w godz. 16.00-17.30 odbędzie się w Ogrodzie Parafialnym wydarzenie kulturalne pod nazwą „Silent piano”, czyli muzyczny performance słuchawkowy. Pani Barbara Drazkow grać będzie muzykę klasyczną na żywo w ramach festiwalu Szczecin Classic. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Niedługo rozpoczniemy miesiąc maryjny oraz nabożeństwa majowe. Podobnie jak w roku ubiegłym, w niedzielę organizowane będą nabożeństwa majowe w plenerze, najlepiej przy domowych kapliczkach maryjnych, do tworzenia których serdecznie zachęcam. Będzie możliwość również wypożyczyć figurę Matki Bożej z naszego kościoła. Chętni do zorganizowania nabożeństwa majowego mogą zgłaszać się w zakrystii, zostały jeszcze 3 niedziele maja: pierwsza, trzecia i czwarta.

  1. WYJAZD WAKACYJNY (link)

Przypominam, że trwają zapisy na wyjazd wakacyjny w góry w czerwcu. Osoby zainteresowane odsyłam do plakatu na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia przyjmuję do 12 maja.

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Życzę wszystkim pięknej niedzieli, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom prawdziwej radości z faktu przyjęcia tak wielkiego Gościa jakim jest sam Bóg w komunii świętej. Dziękuję za wszelkie dobro i ofiary składane na rzecz parafii, szczególnie za dzisiejszą tacę budowlaną. Dziękuję rodzicom za dar komunijny w postaci baldachimu, pod którym niesiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie w czasie procesji. Przyjmijcie z wiarą błogosławieństwo Boże.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz