21 STYCZNIA 2023 –  III Niedziela Zwykła

 

  1. MSZE ŚW.

Ze względu na kolędę, Msze św. w styczniu, od poniedziałku do piątku, odprawiane są o godz. 9.00. W sobotę i w niedzielę bez zmian.

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu m.in. w środę: wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i środków społecznego przekazu; w czwartek: święto nawrócenia św. Pawła (zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan).

 

  1. KONCERT KOLĘD W KATEDRZE

„XXXIX Misterium Kolędowe”. 27 stycznia br.(sobota), o godz. 19.30 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu wybitnych Szczecińskich Artystów. W koncercie weźmie udział ponad 100 muzyków, w tym dwa chóry Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Partie solowe zaśpiewa znakomita wokalistka jazzowa – Jolanta Szczepaniak, a recytacje wykona aktor Teatru Współczesnego – Przemysław Walich. Kierownictwo muzyczne: Szymon Wyrzykowski. Organizator: Chór Akademicki im. Prof. Szyrockiego ZUT. Wstęp wolny”.

 

  1. INICJATYWY BIBLIJNE:
  • W naszej parafii istnieje grupa biblijna, która spotyka się w środy po Mszy św. wieczornej, by wspólnie rozważań tekst niedzielnej ewangelii.
  • Siostry Służebniczki zapraszają siostry zakonne i kobiety na rekolekcje Lectio Divina, które odbędą się od 27 lutego do 6 marca br. w Niechorzu, ul. Pocztowa 6. Koszt 700 zł. Szczegółowe informacje, kontakt mail: anpo70@tlen.pl, tel. 518 918 639.
  • Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na weekendowe rekolekcje z Pismem Św. metodą Lectio Divina, które odbędą się od 9 lutego do 11 lutego br. w Mrzeżynie. Poprowadzi je ks. prof. Cezary Korzec wraz z Siostrami Uczennicami Krzyża. Szczegółowe Informacje i zapisy: s. Maria tel. 514 127 521, lub s. Filipa tel. 604 5144 70, mail: zasluchaniewslowo@gmail.com

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Wszystkim babciom i dziadkom życzę obfitości łask Bożych, a zmarłych polecam Bożemu Miłosierdziu. Dzieciom, młodzieży i wychowawcom życzę dobrego odpoczynku w czasie ferii zimowych. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Bronisława Cywińska oraz Zygmunt Kremski. W ich intencji, a także w intencji naszych zmarłych babć i dziadków odmówmy wspólnie: wieczny odpoczynek…

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz