15 STYCZNIA 2023 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. KOLĘDA I MSZE ŚWIĘTE

Trwa w naszej parafii wizyta kolędowa. Z tego względu Msze święte w tym tygodniu od wtorku do piątku włącznie będą odprawiane o godz. 8.30. W sobotę Msza św. o godz. 18.00.

  1. NIEDZIELA POWOŁANIOWA

W przyszłą niedzielę parafię odwiedzą klerycy z naszego seminarium, by prosić o modlitwę w intencji powołań oraz o wsparcie materialne. Będą też opowiadać o swojej drodze powołania. Z tego względu nie będzie już niedzieli świadectw w naszej parafii na koniec miesiąca.

  1. SPOTKANIA W CZWARTKI

Zachęcam do udziału w spotkaniach wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Spotkania odbywają się co tydzień w czwartki o godz. 19.00 w salce domu u Sióstr.

  1. TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Od najbliższej środy przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do udziału w nabożeństwach, które w Szczecinie będą odbywać się wg następującego porządku:

22 stycznia (niedziela), godz. 18.00 – Parafia Prawosławna, ul. Zygmunta Starego 1A

23 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00 – Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26B

24 stycznia (wtorek), godz. 18.00 – Parafia Ewangelicko-Augsburska, ul. Energetyków 8

25 stycznia (środa), godz. 19.00 – Archikatedra pw. św. Jakuba Apostoła, ul. św. Jakuba 1.

Jedność Kościoła jest wielką troską Jezusa, który w wieczerniku przed swoją śmiercią modli się do Ojca za swoich uczniów słowami: „aby byli jedno”. Niech ta intencja będzie również naszą troską. Módlmy się wspólnie o jedność i budujmy wzajemne relacje, aby pocieszyć Serce Jezusa i uczynić nasze świadectwo czytelnym wobec świata.

  1. PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za spotkania w czasie wizyty kolędowej, za ofiary, które składacie na potrzeby parafii i za wszelkie dobro. Kochanym Babciom życzę wszystkiego najlepszego z okazji ich święta, a nam wszystkim – uśmiechu i wdzięcznego usposobienia mimo deszczowej pogody. Ponad chmurami zawsze świeci słońce, a duchowym Słońcem jest Chrystus, nasza niezawodna nadzieja. Niech Jego światło oświetla naszą codzienność, byśmy jaśnieli Jego świętością jak Maryja i dawali świadectwo radości, która nie jest z tego świata.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz