28 sierpnia 2022 –XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. NOWY ROK SZKOLNY

Zapraszam wszystkich wiernych, szczególnie uczniów, nauczycieli i rodziców – oczywiście tych, którzy mogą – na dodatkową Mszę świętą w czwartek, 1 września o godzinie 9.00, by podziękować za czas wakacji oraz prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na czas nowego roku szkolnego.

W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 poświęcę tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych oraz wszystkim chętnym.

 

  1. PIELGRZYMKA PARAFIALNA NA JASNĄ GÓRĘ

Można już się zapisywać na pielgrzymkę parafialną do Skrzatusza, Częstochowy i Rokitna w dniach 22-24 września. Wyjazd będzie w czwartek ok. południa i powrót późnym wieczorem w sobotę. Cena pielgrzymki to 400 zł. Obejmuje ona przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg i dwa posiłki w Skrzatuszu oraz nocleg w Częstochowie. Gdyby ktoś nie był w stanie pokryć całej sumy, a bardzo chciałby pojechać, niech również da znać. Z drugiej strony zachęcam tych, którzy mają możliwość i chcieliby wesprzeć anonimowo osoby mniej zamożne, by poprzez swój dar miały również swój konkretny udział w parafialnym pielgrzymowaniu.

 

  1. NIEDZIELA ADORACYJNA I SPOWIEDŹ

W przyszłym tygodniu wypada niedziela adoracyjna. Pół godziny przed każdą Mszą św. niedzielną będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę możliwość spowiedzi św. od godziny 17.00.

 

  1. ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższą sobotę od godziny 9.00 odwiedzę chorych. W każdej chwili można też zgłaszać nowe osoby w parafii, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uczęszczać do kościoła, a chcą przystępować do sakramentów.

 

  1. MSZA ŚWIĘTA W SOBOTĘ

Począwszy od przyszłej soboty Msza święta wieczorna będzie odprawiana z formularza sobotniego, a nie jak do tej pory niedzielnego. Udział we Mszy św. w sobotę wieczorem zadośćczyni obowiązkowi niedzielnej Eucharystii niezależnie od formularza mszalnego.

Jutro, tj. w poniedziałek, odprawię wyjątkowo dodatkową Mszę św. o godzinie 18.00.

 

  1. KOMUNIKATY KURII

Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się z komunikatami Kurii Metropolitalnej.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelkie wsparcie parafii, duchowe i materialne. Dziękuję za modlitwę w czasie moich rekolekcji oraz na wczorajszym wieczornym uwielbieniu w kościele. Parafianom i gościom życzę wszelkiego dobra z Bożym błogosławieństwem i pod nieustanną opieką Matki Bożej, naszej Patronki.

Lucjan Chronchol, proboszcz

 

 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ, 28.08.2022

 

  1. „Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, która odbędzie się w sobotę, 10 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Natomiast w niedzielę, 11 września, Sanktuarium Dzieci Fatimskich będzie obchodzić 5. Rocznicę konsekracji. O godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe, a o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Virgilio Antunesa z Portugalii. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej i Dzieci Fatimskich.”

 

  1. „Zapraszamy do udziału w obchodach 42. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczną się 30 sierpnia o godz. 10.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi oraz wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów.”

 

  1. „Przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie powstała inicjatywa utworzenia „Szczecińskiego Chóru Katedralnego”. Ponownie zapraszamy uzdolnione dzieci i młodzież szkół podstawowych, średnich oraz studentów, do uczestnictwa w tym projekcie. Zajęcia chóru, tj. przyjmowanie kandydatów oraz próby, odbywać się będą we wtorki i czwartki, począwszy od 1 września br., w godz. 17.30 – 19.30, w salce przy Katedrze.”