2 CZERWCA 2024 –  IX Niedziela Zwykła

 

  1. BOŻE CIAŁO I NAMIOT SPOTKANIA

Dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy i procesji Bożego Ciała, a także za liczne uczestnictwo, szczególnie dzieciom i ich rodzicom.

W ramach oktawy Bożego Ciała, w czterech miejscach naszej parafii, w godz. 16.00-20.00, ustawiany będzie specjalny „Namiot Spotkania” (poniedziałek – ul. Dąbrówki, wtorek – ul. Zamknięta/Nad Odrą, środa – ul. Policka/Galeria Północ i czwartek – ul. Nehringa/Policka). W namiocie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do wspólnej modlitwy w intencjach osobistych, za sąsiadów oraz za mieszkańców Stołczyna i Szczecina – miasta adoracji. Zaprośmy do namiotu na spotkanie z Żywym i Miłującym Bogiem szczególnie tych, którzy z różnych względów zagubili drogę do kościoła.

Msze św. odprawiane będą w tym czasie normalnie o godz. 18.00 w kościele. W czwartek adoracja zakończy się ok. godz. 19.30 procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czasie Eucharystii o godz. 18.00 poświęcę wianki tym, którzy je przyniosą.

 

  1. UROCZYSTOŚĆ NSPJ

W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.30. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. rano. Przypominam o zapowiadanej zmianie godziny Mszy świętej w piątki: z 18.00 na 9.00.

 

  1. ODPUST PARAFIALNY

W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – w naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele oraz adoracją Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.00. O godz. 17.00 modlitwę poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, a ok. 17.45 odśpiewamy litanię do NSPJ i pójdziemy w procesji wokół kościoła. Bezpośrednio po zakończeniu procesji odprawiona zostanie Msza święta odpustowa, na którą zaprosiłem księży z dekanatu oraz moich poprzedników, wcześniejszych proboszczów naszej parafii.

Po Mszy św. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci oraz wspólne świętowanie w ogrodzie parafialnym. Kto może podzielić się czymś do jedzenia, to niech to zrobi z radością. Nasz poczęstunek odpustowy składać się będzie z tego, co sami przyniesiemy.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziś zbierane są w Polsce ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum wdzięczności Narodu Polskiego. Dziękuję również za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii oraz za wszelkie zaangażowanie, szczególnie diakoniom parafialnym za całoroczną posługę.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

Komunikat Kurii:

„Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 7 czerwca br. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustowa, w czasie której zostaną ustanowieni Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Nastąpi również Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina i całej Archidiecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w trwającym Roku Ottonowym.”