8 STYCZNIA 2023 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

  1. KOLĘDA I MSZE ŚWIĘTE

Trwa w naszej parafii wizyta kolędowa. Z tego względu Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie będą odprawiane o godz. 8.30. W sobotę Msza św. o godz. 18.00.

  1. SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

W najbliższy wtorek na godz. 19.00 zapraszam do salki u Sióstr rodziców dzieci pierwszokomunijnych na comiesięczne spotkanie.

  1. SPOTKANIA W CZWARTKI

Wymiernym owocem zakończonego niedawno w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary są spotkania formującej się wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Spotkania odbywają się co tydzień w czwartki o godz. 19.00 w salce domu u Sióstr. Na spotkaniach podejmowana jest w tym roku szkoła modlitwy osobistej. Zapraszam wszystkich chętnych i zainteresowanych, również tych, którzy nie uczestniczyli w Seminarium Odnowy Wiary.

  1. REKOLEKCJE MŁODZIEŻOWE

Na tablicy ogłoszeń jest informacja o rekolekcjach młodzieżowych, które organizowane są w czasie ferii w naszej Archidiecezji. Udział dla młodzieży w tych rekolekcjach jest bezpłatny. Jeżeli ktoś z młodzieży chciałby pojechać na takie rekolekcje to proszony jest o kontakt z ks. Proboszczem.

  1. PIELGRZYMKA DIECEZJALNA DO BAMBERGU

W duchu przygotowania do Jubileuszu 900-lecia misji pomorskiej św. Ottona, nasza Archidiecezja organizuje Pielgrzymkę do Bambergu, do Grobu św. Ottona, w sobotę 22 kwietnia 2023 r. Gdyby byli chętni do takiego wyjazdu, to możemy zorganizować się z parafii lub dołączyć do większej grupy. Istnieje również możliwość pojechania z grupą z katedry – program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

  1. WYJAŚNIENIE I POZDROWIENIA

Dziękuję, że otwieracie Wasze domy na błogosławieństwo kolędowe i za przyjęcie nowej formy w postaci zaproszeń. Chcę odwiedzić wszystkich bez wyjątku. Zaproszenia są dla mnie dużą pomocą w zaplanowaniu wizyty i jednocześnie dają możliwość kontaktu w przypadku ewentualnej zmiany. Poza tym, ten prosty gest sprawia, że odwiedziny kapłana nie dzieją się „z przypadku”, niejako „przy okazji”, ale są wyczekiwane. Wierzymy przecież, że w osobie księdza przychodzi do domu sam Bóg. To dlatego ścielimy biały obrus, zapalamy świece i stawiamy krzyż – zupełnie tak, jak na ołtarzu w kościele. Jako duszpasterz chcę w tym czasie przede wszystkim Was poznać, usłyszeć o Waszych radościach i troskach, po to, by móc lepiej Wam służyć.

Dziękuję za ofiary, które składacie na potrzeby parafii i za wszelkie dobro. Jednocześnie proszę o modlitwę za mnie, o potrzebne siły i zdrowie na czas kolędy, a także o jak największe owoce tego miesiąca duszpasterskich spotkań i rozmów.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz