19 MAJA 2024 –  Zesłanie Ducha Świętego

 

  1. JUBILEUSZ OTTONOWY

Rozpoczynamy dzisiaj obchody jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona na ziemiach nad Odrą i Bałtykiem. W czasie Roku Ottonowego, który potrwa do 29 czerwca 2025 r., odbywać się będą uroczystości w różnych miejscach naszej Archidiecezji. Z racji roku jubileuszowego zostały ustanowione przez Penitencjarię Apostolską specjalne odpusty, o których można przeczytać na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

 

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o godz. 17.00:
– dzisiaj – ul. Golęcińska 18,

– za tydzień, 26.05 – ul. Bałkańska 7.

 

  1. UROCZYSTOŚĆ NMP MATKI KOŚCIOŁA

Jutro przypada uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. Zapraszam wszystkich do katedry na Mszę św. o godz. 18.00, gdzie pod przewodnictwem ks. Biskupa obchodzić będziemy dzień jedności. Wyjazd spod plebanii – jutro o godz. 16.45. Bardzo proszę już dzisiaj o informację, kto chciałby pojechać do katedry i kto mógłby użyczyć miejsce w swoim samochodzie.

 

  1. BOŻE CIAŁO

Za półtora tygodnia, 30.05 przypadnie Boże Ciało. Msze św. o godz. 10.00 (procesja) i o godz. 18.00. O przygotowanie ołtarzy proszę następujące grupy wiernych:

– I ołtarz (ul. Kościelna 23) – diakonia artystyczno-porządkowa,

– II ołtarz (ul. Dąbrówki 13) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

– III ołtarz (ul. Dąbrówki – nowe bloki) – młodzież bierzmowana w tym i w ubiegłym roku,

– IV ołtarz (ul. Nad Odrą 113) – wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

Zapraszam dziewczynki i panie do sypania kwiatów. Próba w czwartek 23.05 i we wtorek 28.05 o godz. 19.00.

 

  1. ZMIANA OD CZERWCA W PIĄTKI

Począwszy od czerwca, zmieni się godzina Mszy św. w piątki. Zamiast o 18.00, od czerwca Msza św. odprawiana będzie rano, o godz. 9.00. Wieczorem piątki będą wyglądać w następujący sposób:

I piątek m-ca – godz. 17.30 spowiedź i adoracja NS; Msza św. (druga) o godz. 18.30

II piątek m-ca – nie ma nic

III piątek m-ca – godz. 18.30: nabożeństwo uwielbienia

Ostatni piątek m-ca – godz. 18.30: nabożeństwo pokutne.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za wszelką dobroć i wsparcie. Szczególnie dziękuję diakonii modlitewnej za przygotowanie i koordynację nowenny do Ducha Świętego oraz wczorajszego czuwania.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i obfitości darów Ducha Świętego! Pozwólmy się przekonać Duchowi Świętemu o tym, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, a jako świadkowie radości pozwólmy, aby nas posyłał do tych, którzy na co dzień rozmijają się z odwieczną Miłością.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz