1 STYCZNIA 2023 – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

 

  1. ODEJŚCIE PAPIEŻA EMERYTA BENEDYKTA XVI

Wczoraj odszedł do Domu Ojca papież senior Benedykt XVI. Pamiętajmy w modlitwie o nim i o całym Kościele Świętym, dziękując Bogu za życie i posługę tego wielkiego człowieka. Wspominamy szczególnie Jego 8 letni pontyfikat, ale pamiętajmy również o jego posłudze jako Prefekta Kongregacji Nauki Wiary, jako kardynała, biskupa, kapłana, profesora, emerytowanego biskupa Rzymu. Msza święta pogrzebowa w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka zostanie odprawiona w czwartek 5 stycznia 2023r.
W naszym kościele w tym dniu również zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za zmarłego papieża o godz. 18.00.

  1. KOLĘDA I MSZE ŚWIĘTE

Od wtorku rozpoczynamy wizytę kolędową w naszej parafii. Kolęda odbędzie się u tych osób, które zostawiły swoje zaproszenie w kościele lub na stronie internetowej parafii. Kto nie zdążył jeszcze tego zrobić, może uzupełnić swoje zgłoszenie przed datą zaplanowanej kolędy. W przypadku nieobecności w wyznaczonym dniu, proszę o kontakt w celu umówienia się na inny termin. Jutro pojawi się lista z ulicami na cały miesiąc. Dzisiaj podaję ulice na najbliższy tydzień. Wtorek 3.01: ul. Bajeczna, ul. Orna, ul. Maratońska, ul. Olimpijska, ul. Kolarska, ul. Orczykowa, ul. Bałkańska; Środa 3.01: ul. Policka 6-40; Sobota 7.01: ul. Osadników.

Ze względu na kolędę Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 8.30. Wyjątkowo w najbliższy czwartek Msza św. o godz. 18.00 za zmarłego papieża – nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

  1. PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA

W pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania po Mszy św. o godz. 18.00. W pierwszy piątek wystawienie NS i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 (nie będzie w tym dniu spowiedzi o godz. 20.00). W pierwszą sobotę odwiedzę chorych od godz. 9.00. Od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

  1. TRZECH KRÓLI

W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 8.30, 10.30 i 12.00 oraz dodatkowo o godz. 18.00. Jest to święto nakazane. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu w katedrze o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi ze szczególną modlitwą w intencji obcokrajowców, którzy mieszkają, pracują lub studiują w naszym regionie.

W tym samym czasie odbędzie się również szczeciński „Orszak Trzech Króli” (uliczne Jasełka), który poprzedzi wspólne kolędowanie o godz. 11.30. Orszak rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Armii Krajowej. Zakończenie orszaku będzie na Placu Pawła Adamowicza, gdzie zostanie przedstawiony Hołd Trzech Króli Jezusowi Chrystusowi. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich, a szczególnie do rodziców z dziećmi.

  1. PROMOCJA MINISTRANTÓW

W piątek w czasie Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele odbędzie się również promocja dwóch nowych ministrantów, Filipa i Oliwiera. Serdecznie zapraszam, proszę o modlitwę w ich intencji i w intencji ich rodzin, a także zachęcam nowych kandydatów do zgłaszania się (lub powrotu) do grona ministrantów i lektorów w naszej parafii.

  1. REKOLEKCJE MŁODZIEŻOWE

Na tablicy ogłoszeń jest informacja o rekolekcjach młodzieżowych, które organizowane są w czasie ferii w naszej Archidiecezji. Udział dla młodzieży w tych rekolekcjach jest bezpłatny (tzn. składają się na to wszystkie parafie), decyduje kolejność zgłoszeń. Jeżeli ktoś z naszych młodych chciałby pojechać na takie rekolekcje to proszony jest o kontakt z ks. Proboszczem.

  1. BILANS FINANSOWY

Bóg zapłać za wszelkie dobro i za Wasze zaangażowanie w parafię w minionym roku, zarówno w czasie mojego pobytu jako proboszcza, jak również wcześniej, gdy proboszczem był ks. Stanisław. Dzięki Bożej Opatrzności, Waszej ofiarności, jak również dzięki trzem seriom rekolekcji, które wygłosiłem w czasie adwentu w parafiach na Skolwinie, św. Jana Bosko w Szczecinie oraz św. Kazimierza w Policach udało nam się już spłacić inwestycję ogrzewania kościoła (ok. 55 tys. zł.) oraz doposażyć sprzętowo nasze schole. Parafia jest na bieżąco ze wszystkimi opłatami. Wierzę, że w tym roku otrzymamy jakieś wsparcie na remonty zarówno kościoła, jak i plebanii. Dotychczas zostały złożone trzy wnioski na kościół i będziemy składać następne. Prośba o dofinansowanie z NFOŚiGW, duży wniosek składany jeszcze za księdza Stanisława, został niestety odrzucony w listopadzie ubiegłego roku.

W nowym roku chciałbym uczcić szczególnie św. Józefa, który – jak wierzę – dopomoże nam w trosce o rodziny parafii, w duszpasterstwie mężczyzn, a także w kwestiach budowlano-gospodarczych.

  1. ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Z okazji Nowego Roku życzę Wam, byście byli ludźmi pełnymi Bożego pokoju, ufności i wdzięczności, zarówno w chwilach radości jak i w przeciwnościach, podobnie jak Maryja i św. Józef. Bądźcie błogosławieństwem i światłem dla wszystkich, którzy mają prawo oczekiwać od nas wyraźnego świadectwa ewangelicznej radości i szczęścia – owocu codziennego życia w bliskiej relacji z Bogiem, źródłem wszelkiego dobra.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz