25 LUTEGO 2024 –  II Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. NIEDZIELA MISYJNA

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Polsce jako niedziela misyjna „Ad gentes”. Niech nam przypomina, że troska o misje jest sprawą całej wspólnoty Kościoła, która ma żyć nakazem Chrystusa: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”. Zbierane są również ofiary do puszek na wsparcie pracy misjonarzy.

 

  1. BARANKI I ŚWIECE CARITAS

Przy wyjściu z Kościoła są już do nabycia baranki wielkanocne oraz świece Caritas.

 

  1. PIERWSZY PIĄTEK I SOBOTA

W pierwszy piątek miesiąca ze względu na Drogi Krzyżowe nie będzie wystawienia NS. Okazja do spowiedzi św. będzie w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej.

W pierwszą sobotę rano odwiedzę chorych, a wieczorem nabożeństwo pierwszosobotnie i czuwanie różańcowe do godz. 21.00. Będzie również możliwość spowiedzi św.

 

  1. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

Bardzo proszę o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach, które są wyrazem naszej wdzięczności Chrystusowi i towarzyszeniem Mu w samotności męki i śmierci krzyżowej. Nic tak szybko nie rozpala miłością naszych zimnych i ospałych serc jak właśnie rozważanie Męki Chrystusa.

 

  1. SCHOLA NA TRIDUUM PASCHALNE

Zapraszamy chętnych muzyków i śpiewaków do scholii, która będzie posługiwać w czasie Triduum Paschalnego w naszym kościele. Więcej informacji o próbach oraz zapisy u naszych sióstr, szczególnie u s. Beaty.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Bóg zapłać ks. Łukaszowi za zastąpienie mnie na czas prowadzonych rekolekcji, w których powierzam się życzliwej modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za wszelkie dobro i ofiary składane na cele parafialne. Dobrej niedzieli i owocnego wielkopostnego czasu nawrócenia.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz