25 grudnia 2022 – BOŻE NARODZENIE

 

  1. MSZE ŚWIĘTE

W pierwszy i drugi dzień świąt Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.

 

  1. KOLĘDOWANIE I JASEŁKA

W drugi dzień świąt, w poniedziałek 26. grudnia o godz. 15.30 w naszym kościele odbędą się jasełka przygotowane przez dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Uczennice Krzyża, a następnie rozpocznie się wspólne kolędowanie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Osoby grające na instrumentach, które chciałyby dołączyć do zespołu muzycznego, proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

 

  1. W KALENDARZU LITURGICZNYM…

We wtorek obchodzimy święto św. Jana Apostoła. W tym dniu święci się wino w kościele. W środę święto świętych Młodzianków, męczenników – dzień szczególnej modlitwy o ochronę życia poczętego. W piątek przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Józefa i Maryi. Na Mszę św. wieczorną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich zapraszam wszystkie rodziny, a szczególnie małżonków, którzy przeżywają swoje jubileusze małżeńskie okrągłe i nieokrągłe.

Za tydzień w niedzielę Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W sobotę 31 grudnia na godzinę 18.00 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne za cały miniony rok 2022.

 

  1. ZAPROSZENIA NA KOLĘDĘ I OPŁATKI

Do końca grudnia można składać do skrzynki wypełnione zaproszenia na kolędę. Kolęda rozpocznie się 3 stycznia. W poniedziałek 2 stycznia opublikuję plan kolędy na poszczególne dni, w zależności od ilości złożonych zaproszeń.

Uwaga! Od 1 stycznia 2023 r., na mocy zawartego porozumienia, nasza parafia obejmie opieką duszpasterską mieszkańców ul. Polickiej w całości, a więc również numery od 53 do 80. Rodziny z tego osiedla, które pragną przyjąć księdza po kolędzie proszone są o wypełnienie zaproszenia i złożenie go w naszym kościele. Bardzo proszę o przekazywanie tej informacji zainteresowanym.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Bardzo dziękuję za zorganizowanie choinek i przystrojenie kościoła na Święta! W szopce są nowe figurki, zachęcam wszystkich by zatrzymać się tam na chwilę modlitwy i uwielbienia Boga, którzy przychodzi do nas w małym dziecku. Życzę Wam wszystkim, drodzy Parafianie i Goście, pewności wiary, że Bóg jest z nami. Niech ta pewność rozświetla wszelki smutek i lęk. Zanieście to przesłanie do wszystkich potrzebujących światła i nadziei.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz