17 MARCA 2024 –  V Niedziela Wielkiego Postu

 1. REKOLEKCJE

Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które są szczególnym czasem łaski. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.30. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 8.30 oraz od godz. 17.30.

 1. UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA

We wtorek przypada uroczystość św. Józefa. W czasie Mszy św. wieczornej odnowimy nasze ubiegłoroczne zawierzenie parafii i podziękujemy św. Józefowi za jego opiekę.

 1. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00; Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30.

 1. NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY

Rozpoczęliśmy ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. Modlimy się od wczoraj do 24 marca po każdej Mszy św.

 1. SPOTKANIE Z CHORYMI

W najbliższą sobotę od 10.00 do 15.00 odbędzie się w domu Sióstr kolejny dzień skupienia z osobami chorymi, niepełnosprawnymi i seniorami. Siostry zapraszają wszystkich chętnych.

 1. NIEDZIELA PALMOWA

Przyszła niedziela to niedziela palmowa. Msze św. wg stałego porządku. Ogłaszam konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Rozstrzygnięcie odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.00.

 1. WYJAZD WAKACYJNY

W dniach 22-28 czerwca br. organizuję wyjazd parafialny w góry, na który zapraszam członków diakonii oraz wszystkich chętnych parafian. Wyjazd będzie miał charakter wypoczynkowy z codzienną Eucharystią i możliwością wspólnych wycieczek po stronie polskiej i słowackiej. Przejazd autokarem oraz tygodniowy pobyt w ośrodku „Trzy Jaskółki” u podnóża Babiej Góry, z pełnym wyżywieniem kosztuje 1600 zł od osoby dorosłej. Dla dzieci przewidziane są zniżki.

 1. PODZIĘKOWANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję wszystkim, którzy przychodzą w sobotę rano na godzinki i wspólne sprzątanie kościoła, a także za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafii. Niech czas rekolekcji zaowocuje naszym nawróceniem i dobrym przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

 

KOMUNIKATY KURII:

 1. Fundacja Donum Vitae organizuje w dniach 12-14 kwietnia br. wyjazdowy kurs przedmałżeński nad morzem, w Trzęsaczu. Początek w piątek o godz. 18.00, a koniec w niedzielę ok. 17.00. Koszt kursu wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem to 445 zł od osoby.
 2. Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt. „Na progu Paschy”, które odbędą się w Wielkim Tygodniu, w dniach od 25 do 27 marca br. Rekolekcje poprowadzi Ks. Paweł Gulicki – Ojciec Duchowny Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

Plan rekolekcji:

Wielki Poniedziałek, godz. 19.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną,

Wielki Wtorek, godz. 19.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną,

Wielka Środa, godz. 19.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną.

Możliwość spowiedzi świętej w dni rekolekcyjne w godz. od 18.00 do 21.00.

 1. Informujemy, że uroczyste Liturgie Triduum Paschalnego w Bazylice Archikatedralnej będą przebiegać według następującego porządku:

Wielki Czwartek

– godz. 10.00 – Msza Święta Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich pod przew. Ks. Bp H. Wejmana.

– godz. 19.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Bp H. Wejmana.

Wielki Piątek

– godz. 09.00 – Ciemna Jutrznia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana.

– godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego.

Wielka Sobota

– godz. 09.00 – Ciemna Jutrznia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana.

– godz. 21.00 – Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną pod przewodnictwem Ks. Bp H. Wejmana.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

– godz. 12.00 – Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana.