18 grudnia 2022 – IV NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. REKOLEKCJE PARAFIALNE i SPOWIEDŹ

Rozpoczęliśmy dzisiaj adwentowe rekolekcje parafialne. Prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla ks. rekolekcjonisty Artura Rasmusa, proboszcza ze Skolwina i o otwartość na Boże Słowo dla wszystkich uczestników tego świętego czasu. Msze święte w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek będą o zmienionych godzinach, tj. o 8.30 i o 19.30, tak by dać możliwość uczestnictwa osobom pracującym do późna.

Spowiedź w czasie rekolekcji pół godziny przed Mszą świętą. Dodatkowo w piątek 23.12 o godz. 19.30 odbędzie się nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi. W sobotę przed świętami już nie będzie spowiedzi w naszym kościele.

 

  1. SEMINARIUM ODNOWY WIARY

W najbliższą środę zakończy się w naszej parafii 12 tygodniowe Seminarium Odnowy Wiary. Dziękujemy Bogu za ten czas łaski oraz ks. Tomaszowi Romantowskiemu wraz ze wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca z Reska za świadectwo wiary i ofiarną posługę pośród nas. Wyrazem naszej wdzięczności będzie zebrana taca w środę, przeznaczona na potrzeby ewangelizacyjne wspólnoty.

Taca w poniedziałek i wtorek będzie naszym podziękowaniem księdzu rekolekcjoniście za posługę słowa w naszej wspólnocie.

 

  1. RORATY

Ze względu na rekolekcje parafialne nie będzie rorat we wtorek, a jedynie w środę i czwartek o godz. 6.45. Dodatkowo ostatnie roraty przed świętami odprawimy w sobotę 24 grudnia o godzinie 7.00. W czasie ostatnich rorat będzie możliwość podejścia z zapaloną świecą do ołtarza, by odpowiedzieć na pytanie: „Czy jesteś gotowy na sąd Boży?” Formułą odpowiedzi będzie zdanie: „Przez miłosierdzie Boże, jestem gotowy na przyjście Pana”.

 

  1. PACZKI

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i przynieśli do kościoła „torby miłosierdzia”. W sumie zostało przygotowanych ponad 40 paczek. Osoby potrzebujące wsparcia zapraszamy w najbliższy czwartek do kościoła na godz. 16.00. Rozpoczniemy wspólną modlitwą w intencji dobroczyńców, prosząc dla nich o dar Bożego błogosławieństwa, a następnie zostaną rozdzielone przyniesione dary materialne.

 

  1. ZAPROSZENIA NA KOLĘDĘ I OPŁATKI

Do końca grudnia można składać do skrzynki w kościele (ewentualnie na adres mailowy parafii) wypełnione zaproszenia na kolędę (plik do pobrania tutaj↓). Kolęda rozpocznie się 3 stycznia. W poniedziałek 2 stycznia opublikuję plan kolędy na poszczególne dni, w zależności od ilości złożonych zaproszeń.

 

Uwaga! Od 1 stycznia 2023 r., na mocy zawartego porozumienia, nasza parafia obejmie opieką duszpasterską mieszkańców ul. Polickiej w całości, a więc również numery od 53 do 80. Rodziny z tego osiedla, które pragną przyjąć księdza po kolędzie proszone są o wypełnienie zaproszenia i złożenie go w naszym kościele. Bardzo proszę o przekazywanie tej informacji zainteresowanym.

 

  1. ŚWIĘTA

Pasterki w naszym kościele będą odprawiane o godz. 22.00 i 24.00. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę, o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.

 

  1. KOLĘDOWANIE I JASEŁKA

W drugi dzień świąt, w poniedziałek 26. grudnia o godz. 15.30 w naszym kościele odbędą się jasełka przygotowane przez dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Uczennice Krzyża, a następnie rozpocznie się wspólne kolędowanie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Osoby grające na instrumentach, które chciałyby dołączyć do zespołu muzycznego, proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

 

  1. ODWIEDZINY CHORYCH

W sobotę przed Świętami chciałbym jeszcze dodatkowo odwiedzić chorych w parafii z komunią świętą i życzeniami. Wizyta rozpocznie się podobnie jak w pierwsze soboty od godziny 9.00.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Przy wejściu do kościoła można jeszcze nabyć opłatki i świece Caritas.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i dobro. Wsparci orędownictwem naszej Patronki Maryi Niepokalanej otwierajmy szeroko nasze serca dla przychodzącego Pana i dla siebie nawzajem!

 

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Filomena Helena Jakubik. W jej intencji i w intencji wszystkich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek…

 

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz