16 CZERWCA 2024 –  XI Niedziela Zwykła

 

  1. NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA

Zapraszam na nabożeństwo uwielbienia w najbliższy piątek o godz. 18.30, które poprowadzi gościnnie wspólnota Emmanuel. Nabożeństwo uwielbienia odbywać się będzie w naszej parafii w każdy 3. piątek miesiąca.

 

  1. SPOTKANIE Z SENIORAMI I CHORYMI

Kolejny dzień skupienia z osobami starszymi i chorymi odbędzie się w sobotę 22.06, w godz. 10.00-15.00. Siostra Katarzyna i wolontariusze zapraszają wszystkich chętnych do domu Sióstr.

 

  1. PIELGRZYMKA ROWEROWA NA JASNĄ GÓRĘ – KOMUNIKAT KURII

„Zapraszamy do udziału w XXXIII Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 1 do 7 lipca br. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 28 czerwca br. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę”.

  1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE I GODZINKI

Przypominam, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po Mszy św. w tygodniu, a w niedzielę o godz. 8.20. Zachęcam również gorąco do uczestnictwa w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP, które śpiewamy w każdą sobotę o godz. 8.00 w kościele oraz do pomocy w sprzątaniu kościoła bezpośrednio po Godzinkach.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

W związku z wyjazdem parafialnym w góry, w przyszłą niedzielę zastępować mnie będzie ks. Łukasz. Bóg zapłać za wszelkie dobro. Niech udział w Eucharystii pomaga nam stawać się „dobrym jak chleb”, wg porównania jutrzejszego patrona, św. Alberta Chmielowskiego, którego słowa warto przypomnieć:

„Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole,
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz