4 grudnia 2022 – II NIEDZIELA ADWENTU

 

 

  1. RORATY

Zapraszam wszystkich na roraty we wtorki, środy i czwartki o godz. 6.45. Po roratach przewidziana jest drożdżówka i gorąca herbata/kakao w salce u Sióstr. Cieszę się z licznego uczestnictwa dzieci w roratach.

 

  1. SPOTKANIE RODZICÓW

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w najbliższy wtorek, 6. grudnia,  o godzinie 18.45 w salce u Sióstr. Uwaga na zmianę godziny o 15 minut. Postarajmy się być punktualnie. (Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę dzieciom medaliki i książeczki do nabożeństwa).

 

  1. AKATYST

W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Choć nie jest to święto nakazane, to jednak bardzo zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. Po Mszy św. wieczornej, o godzinie 19.00 w naszym kościele modlić się będziemy śpiewem akatystu, który pochodzi z tradycji wschodniej. To wspaniała modlitwa ku czci Niepokalanej. Będą teksty i świece, serdecznie zapraszam szczególnie tych, którzy jeszcze nie znają tej modlitwy.

 

  1. REKOLEKCJE

W przyszłą niedzielę zastępować mnie będzie inny ksiądz, gdyż będę prowadził rekolekcje w parafii pw. Św. Jana Bosko w Szczecinie. Bardzo proszę o modlitwę w intencji tych rekolekcji, jak również w intencji naszych rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się za dwa tygodnie, w niedzielę 18.12 i potrwają do wtorku 20.12 włącznie. Msze święte w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek będą o zmienionych godzinach, tj. o 8.30 i o 19.30, tak by dać możliwość uczestnictwa osobom pracującym do późna.

 

  1. SPOWIEDŹ

Gorąco zachęcam do korzystania z sakramentu spowiedzi w tygodniu, a szczególnie w czasie rekolekcji. Dodatkowo, w piątek 23 grudnia, dzień przed wigilią, o godz. 19.30, w naszym kościele będzie nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi. Zaproszę jeszcze jednego kapłana i będziemy spowiadać do ostatniej osoby. W sobotę przed świętami już nie będzie możliwości spowiedzi.

 

  1. OPŁATKI I ZAPROSZENIA NA KOLĘDĘ

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Są jeszcze do wzięcia torby miłosierdzia, które wypełnione dobrami trwałymi przynosimy do zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

Przy opłatkach są również kartki z zaproszeniem na kolędę. Można wziąć też kartkę dla sąsiadów, albo dla osób, które z różnych względów nie mogą dotrzeć do kościoła. Wypełnione zaproszenia proszę wrzucać do skrzynki w kościele do końca grudnia. Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku.

 

  1. WIGILIA

W sobotę 24.12, w dzień wigilii, odbędą się ostatnie roraty, wyjątkowo o godzinie 7.00. Pasterki będą o godz. 22.00 i 24.00. W pierwszy i drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary duchowe i materialne. Niech dobry Bóg wynagradza Wam drodzy Parafianie i Goście wszelkie dobro i hojność serca.

 

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz