27 listopada 2022 – I NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. RORATY

Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Adwent uczy nas chrześcijańskiego życia, które całe jest oczekiwaniem i tęsknotą za Pełnią, którą znajdujemy w Bogu. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami na roraty we wtorki, środy i czwartki wcześnie rano, o godz. 6.45. Po roratach przewidziana jest drożdżówka i gorąca herbata/kakao w salce u sióstr.

 

  1. ROZWAŻANIE SŁOWA BOŻEGO

Jedną z propozycji na adwent jest podjęcie codziennej lektury Pisma Świętego. Zamówiłem książeczki pt. Słowo na dzisiaj, w których jest krótkie rozważanie fragmentu biblijnego na każdy dzień przez trzy miesiące. Jeśli ktoś chciałby uczciwie podjąć taką praktykę duchową, to niech podejdzie do zakrystii, by otrzymać darmowy egzemplarz. Jest ich ograniczona liczba, więc gdy się skończą, to zapiszę chętnych i domówię na przyszłą niedzielę.

 

  1. TARCZE

Zachęcam do zaangażowania się w życie parafii poprzez przynależność do Tarczy: różańcowej, biblijnej, adoracyjnej lub pokutnej. Są tarcze, które czekają na skompletowanie 4 osób. Przypominam, że przynależność do tarczy jest na czas nieokreślony, jednak można zrezygnować z udziału w niej w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. Jest to dar serca w postaci modlitwy, ofiarowanego cierpienia, lektury Pisma świętego lub adoracji. Nie bójmy się takiego zobowiązania, które pomoże nam zachować w życiu priorytety i da konkretne poczucie wspólnoty, żywego Kościoła, za który podejmujemy osobistą odpowiedzialność.

 

  1. ZMIANY

Początek roku kościelnego to również dobry czas na dokonanie pewnych zmian w funkcjonowaniu parafii.

  • Pierwsza z nich, to Msza św. w środę, która była odprawiana w intencjach nowennowych do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od tego tygodnia nie będzie w środy zbierana taca, a intencja Mszy św. będzie w tym dniu zbiorowa. Będę te intencje odczytywał na początku Mszy św. Zmiana ta spowodowana jest tym, że intencje zamawiane są już na przyszły rok, a czasem jest sprawa pilna. Nie wolno mi odprawiać dodatkowych Mszy św. tylko ze względu na intencję, dlatego będzie możliwość dopisać taką intencję w środę.
  • Druga zmiana: chrzty w parafii będą udzielane w II i IV niedzielę miesiąca.

 

  1. OGRZEWANIE

Działa już nasze ogrzewanie w kościele. Instrukcja obsługi…

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję Pani Ilonie za dzisiejsze świadectwo przed Eucharystią. W przyszłym miesiącu, w ostatnią niedzielę wypada Boże Narodzenie, dlatego wyjątkowo nie będzie świadectwa. Bardzo dziękuję za zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary duchowe i materialne. Dziękuję panu Piotrowi za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej. Niech dobry Bóg wynagradza Wam drodzy Parafianie i Goście wszelkie dobro i hojność serca.

 

  1. OPŁATKI I KOLĘDA

Za chwilę poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać za dowolną ofiarę, którą przeznaczę na potrzeby remontowe i na spłatę instalacji ogrzewania w naszym kościele. Przy opłatkach, już od przyszłej niedzieli będzie leżeć kartka z zaproszeniem księdza na tzw. kolędę. Kartki z wypełnionym adresem będzie można składać do skrzyni w kościele przez cały grudzień. Po Nowym Roku posegreguję kartki i ogłoszę plan kolędy na poszczególnych ulicach. Będę odwiedzał osoby i rodziny, które wyrażą takie pragnienie i zostawią zaproszenie na kartce.

Do nabycia są również świece Caritas oraz – do wzięcia – torby miłosierdzia, które wypełnione dobrami trwałymi składamy w zakrystii do 18. 12. Torby zostaną przekazane osobom potrzebującym pomocy.

 

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz