14 KWIETNIA 2024 –  III Niedziela Wielkanocna

 

  1. I KOMUNIA ŚWIĘTA

W przyszłą sobotę i w niedzielę o godz. 12.00, a także w poniedziałek o godz. 18.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. W najbliższy wtorek ostatnia próba, w środę wieczorem – sprzątanie kościoła, a w czwartek pierwsza spowiedź. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą modlitwą o wytrwanie w wierności Jezusowi, którego przyjmą do swojego serca.

  1. MARSZ DLA ŻYCIA

Dzisiaj o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do szczecińskiej katedry XX Marsz dla życia, pod hasłem „Życie nie zna granic”. Gorąco zachęcam do uczestnictwa osoby indywidualne i całe rodziny. Organizatorzy proszą o ubranie się na biało, jeśli to możliwe. Obecność na marszu w tym roku jest szczególnie ważna. W naszym parlamencie i w parlamencie europejskim toczy się walka o życie dzieci, o respektowanie ich prawa do życia. Jak zauważył niedawno bp Adrian Galbas z Katowic: „prawa kobiet są ważne, ale czemu mają być ważniejsze niż prawa dzieci?”

  1. TYDZIEŃ BIBLIJNY

Dziś organizowane jest w Polsce Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpoczyna Tydzień Biblijny. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

  1. WYJAZD WAKACYJNY

Zapraszam na wyjazd parafialny w góry w dniach 22-28 czerwca br. Udało się jeszcze trochę zejść z ceny. Osoby zainteresowane odsyłam do plakatu na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia przyjmuję do 12 maja.

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Życzę wszystkim pięknej niedzieli i mam nadzieję, że do zobaczenia na Marszu dla życia. Dziękuję za wszelką służbę i ofiarność na rzecz parafii. Przyjmijcie z wiarą błogosławieństwo Boże.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz