20 listopada 2022 –XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  

  1. RORATY

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata wyznacza ostatni tydzień roku liturgicznego. W następną niedzielę rozpoczniemy już adwent. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami na roraty we wtorki, środy i czwartki wcześnie rano, o godz. 6.45. Po roratach przewidziana jest drożdżówka i gorąca herbata/kakao w salce u sióstr.

 

  1. WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII

We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki chórzystów, kantorów, organistów i muzyków kościelnych. Zapraszam wszystkie osoby posługujące muzycznie w naszej parafii, członków scholii, śpiewających psalmy, rozpoczynających pieśni, na Mszę św. w ich intencji i jednocześnie z serca dziękuję za każde staranie o piękno liturgii. Jak powiedział św. Augustyn: „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję Ks. Arturowi za posługę w naszej parafii i sąsiedzkie wsparcie. Dziękuję za modlitwę w intencji rekolekcji parafialnych na Skolwinie. Dziękuję za wszelką życzliwość i zaangażowanie w życie naszej parafii, szczególnie Pani Gabrysi za stałą troskę o świątynię i teren wokół kościoła oraz Panu Henrykowi za ofiarną pracę przy usuwaniu skutków awarii rur wodociągowych. Wszystkim Wam życzę dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem i opieką Matki Bożej.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz