13 listopada 2022 –XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Światowy dzień ubogich

 

  1. ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

Dziś w całym Kościele obchodzony jest VI Światowy dzień ubogich. Obok modlitwy i dobrych uczynków, naszą odpowiedzią na potrzeby biednych w parafii będzie udział w akcji Caritas: „Tytka Charytatywna – Torba Miłosierdzia”. W przedsionku kościoła są do wzięcia specjalnie przygotowane papierowe torby, które należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi. Wypełnione tytki można przynosić do zakrystii. Zostaną one rozdane wśród najbardziej potrzebujących w parafii.

 

  1. ADORACJA I POST W INTENCJI POWOŁAŃ

Jutro o godz. 18.00 odprawię Mszę świętą, a po niej rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. W kościele adoracja trwać będzie do godz. 22.00, potem wystawienie w kaplicy Sióstr UK do godz. 7.00 i znowu w kościele we wtorek od godz. 7.00 do 18.00. Na stoliku wyłożona została lista, na którą można wpisywać się na godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu. W godzinach nocnych adoracja jest możliwa po indywidualnym umówieniu się z Siostrami. Bardzo proszę o wpisywanie się na listę, punktualność i wytrwanie przez całą godzinę. Zachęcam również, kto może, do podjęcia postu lub jakiegoś umartwienia w tym dniu w intencji powołań, szczególnie z naszej parafii.

 

  1. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla i odpust w sąsiedniej parafii na Skolwinie. Od czwartku do niedzieli będę tam prowadził rekolekcje parafialne, a zastępować mnie będzie ks. Artur Rasmus, proboszcz ze Skolwina. Ks. Artur poprowadzi również nasze rekolekcje adwentowe w dniach 18-20 grudnia.

W naszym dekanacie odpust przypada także w środę w parafii pw. MB Ostrobramskiej.

 

  1. RORATY

Za dwa tygodnie rozpocznie się adwent. Już dziś zapowiadam, że w tygodniu, oprócz wieczornych Eucharystii odprawiane będą również roraty rano o godz. 6.45 we wtorki, środy i czwartki. Po roratach przewidziana jest drożdżówka i gorąca herbata/kakao w salce u sióstr. Serdecznie zapraszam dorosłych i dzieci z lampionami.

 

  1. OGRZEWANIE

Trwa instalacja ogrzewania w naszym kościele. Jest to dość czasochłonne, ale – jak Bóg pozwoli – powinno się udać skończyć w tym tygodniu. Ławki będą podzielone na strefy włączane w zakrystii. Dodatkowo każdy panel będzie można wyłączyć, tak by nie generować dodatkowych kosztów. Instalacja jest robiona przez mojego Tatę za darmo. Jest to dodatkowa oszczędność dla parafii. Dziękuję za ofiary złożone na ten cel i na tacę w sumie 4611 zł oraz 100 funtów. Do spłaty inwestycji brakuje nam jeszcze 25 tys. zł.

 

  1. GAŚNICE I KRZYŻ

Zakupiłem nowe gaśnice do kościoła i do biura parafialnego (w sumie 5). Jedna gaśnica jest w zakrystii, jedna przy wejściu na chór, jedna na chórze i jedna na wieży kościoła. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli ich nigdy użyć.

Nowy krzyż na ołtarzu jest darem pielgrzymów z naszej wrześniowej parafialnej pielgrzymki do Skrzatusza, Kalisza i Częstochowy.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelką życzliwość i zaangażowanie w życie parafii. Wszystkim Wam życzę dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem i opieką Matki Bożej.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz