12 MAJA 2024 –  Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

W niedzielę o godz. 17.00:

– dzisiaj – ul. Warszawska 1a,

– 19.05 – ul. Golęcińska 18,

– 26.05 – ul. Bałkańska 7.

  1. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Od piątku trwamy w 9-dniowej nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Bardzo zachęcam do wspólnej modlitwy o to, byśmy mogli w pełni doświadczać życia, które ofiaruje nam Bóg w swoim miłosierdziu, a także o jedność i pomnożenie darów duchowych w naszej wspólnocie parafialnej. W sobotę od godz. 20.00 do ok. 23.30 trwać będzie w naszym kościele czuwanie modlitewne, na które serdecznie zapraszam w imieniu swoim i organizatorów, tzn. diakonii modlitewnej naszej parafii. Zapraszam osoby indywidualne i całe rodziny, wspólnoty, grupy i diakonie, a szczególnie młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania.

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, we wtorek święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to również dzień imienin Abpa Seniora Andrzeja Dzięgi, pamiętajmy o nim w modlitwie.

  1. BOŻE CIAŁO

Za półtora tygodnia przypadnie Boże Ciało. Już dzisiaj chciałbym prosić o przygotowanie 4 ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicą Kościelną, Dąbrówki oraz Nad Odrą w stronę Gocławia. O przygotowanie ołtarzy proszę następujące grupy wiernych:

– I ołtarz (ul. Kościelna) – diakonia artystyczno-porządkowa,

– II ołtarz (ul. Dąbrówki) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

– III ołtarz (ul. Dąbrówki) – młodzież, która przyjęła bierzmowanie w tym i w ubiegłym roku,

– IV ołtarz (ul. Nad Odrą) – wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

  1. KONKURS PLASTYCZNY

Trwa konkurs plastyczny dla dzieci na przedstawienie graficzne jednego wezwania do Matki Bożej z Litanii Loretańskiej. Więcej informacji na plakatach.

  1. WYJAZD WAKACYJNY

Ostatnia szansa, by zapisać się na wyjazd wakacyjny w góry w dniach 22-28 czerwca. Zachęcam do skorzystania z możliwości wspólnego wypoczynku dla ciała i dla ducha.

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Dziękuję za wszelką życzliwość i bezinteresowną służbę dla dobra wspólnoty, a także za ofiary duchowe i materialne. Niech Duch Święty zapala w nas ogień Bożej miłości i uzdalnia do świadectwa o życiu szczęśliwym i spełnionym, które jest w Chrystusie na wyciągnięcie ręki.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz