6 listopada 2022 –XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. WYPOMINKI

W listopadzie modlimy się wypominkami za zmarłych, codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy świętej. Można jeszcze dodać kartki wypominkowe do skrzyni, która znajduje się przy ambonie.

  1. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek, 11 listopada ks. Arcybiskup Metropolita odprawi o godz. 10.00 Mszę św. w katedrze z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W naszym kościele Msze św. w piątek o godz. 10.30 oraz 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar wolności oraz w intencji naszej Ojczyzny.

 

  1. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ CHRYSTUSA KRÓLA

Od piątku, 11 listopada br., do soboty przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. do 19 listopada br., we wszystkich parafiach Archidiecezji będziemy przeżywać Nowennę do Jezusa Chrystusa Króla, w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie.

 

  1. WEEKENDY POWOŁANIOWE W AWSD

Wychowawcy i alumni naszego seminarium zapraszają chętnych młodzieńców z ósmych klas szkoły podstawowej oraz ze szkół średnich do przeżycia weekendu powołaniowego w budynku AWSD. W bieżącym roku akademickim organizowane są trzy terminy:

18-20.11.2022; 20-22.01.2023 i 17-19.03.2023. Zapisy i dalsze informacje u ks. proboszcza.

  1. ADORACJA I POST W INTENCJI POWOŁAŃ

W przyszły poniedziałek 14.11 w naszej parafii wypada wyznaczona doba adoracji i postu w intencji powołań. Gorąco zachęcam do wpisania się na listę adoracji, która będzie wyłożona w następną niedzielę w kościele.

W intencji naszej parafii i odbywającego się seminarium odnowy wiary codziennie o chlebie i wodzie pości jedna osoba ze wspólnoty z Reska.

  1. TARCZE

Utworzyła się już jedna pełna tarcza biblijna w naszej parafii. Zachęcam do tworzenia następnych, biblijnych, różańcowych, pokutnych lub adoracyjnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

  1. OGRZEWANIE I REMONT

W tym tygodniu zostały zamontowane drewniane podesty pod ławkami. Ławki są teraz stabilne i jednocześnie drewno będzie stanowić naturalną izolację cieplną. Trwają prace instalacyjne paneli grzewczych w ławkach (można zobaczyć w pierwszej ławce). Dziękuję za ofiary złożone na ten cel w sumie 3620 zł; dodatkowo z wypominek 2830 zł. Do spłaty inwestycji brakuje nam jeszcze ok 30 tys. zł.

 

Niezależnie od tego składamy wnioski o dofinansowanie remontu naszego kościoła (wstępna wycena to ponad pół miliona zł). Został już złożony wniosek do Miejskiego Konserwatora Zabytków. W tym tygodniu będą złożone wnioski do Funduszu Kościelnego oraz Ministerstwa Kultury.

 

  1. WYMIANA SPRZĘTU

Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone stare, działające, zabytkowe sprzęty audiowizualne pochodzące z kościoła i plebanii. Na chórze są jeszcze elektryczne organy Wurlitzera. Gdyby ktoś chciał zostać szczęśliwym posiadaczem jakiegoś sprzętu i wesprzeć przy tym parafię, to bardzo proszę o kontakt ze mną lub z kandydatami do bierzmowania, którzy zajmują się sprzedażą.

Gorąco dziękuję Szymonowi i Witkowi, którzy wczoraj z wielkim poświęceniem pracowali na chórze przy usuwaniu napisów z elementów drewnianych. Napisy były po łacinie, jednak „niekościelnej”.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję za wszelką życzliwość i zaangażowanie w życie parafii. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, parafianom i gościom życzę Bożego pokoju oraz opieki Niepokalanego Serca Maryi.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz