23 października 2022 –XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W najbliższy piątek obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

  1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w niedzielę o godz. 16.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki o godzinie 16.30 w kościele.

 

  1. WYPOMINKI

Niedługo rozpocznie się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. W przedsionku kościoła można wziąć kartki wypominkowe i wypełnione wrzucić do skrzyni, która będzie codziennie wystawiana w prezbiterium, przy ambonie.

Wypominki będę odczytywał w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.

 

  1. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

W dzień zaduszny Msze św. o godz. 10.30 i 18.00. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego na dawnym cmentarzu przy ul. Nehringa.

 

  1. KOMUNIKATY KURII

Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się z komunikatami kurii, które dotyczą:

  • Procesji ze świętymi w poniedziałek 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry, gdzie zakończy się Mszą św. ok. godz. 21.00.
  • Programu modlitwy na cmentarzu centralnym 1 i 2 listopada.
  • Mszy św. w katedrze w czwartek 3 listopada w intencji zmarłych biskupów i kapłanów naszej Archidiecezji.

 

  1. PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

Dziękuję z serca parafianom, którzy w tym tygodniu zaangażowali się w sprzątanie kościoła, układanie kwiatów, a także wymianę ławek na chórze. Ławki otrzymaliśmy w darze od jednej z sąsiednich parafii.

Dziękuję za wsparcie duchowe i materialne. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na fundusz stypendialny z dnia papieskiego 539,50 zł, na tacę 1955 zł oraz dodatkowo na ogrzewanie kościoła 1850 zł. Niech dobry Bóg Wam błogosławi, a Maryja Niepokalana obdarza swoją opieką.

W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ++ Waleria Andrusiewicz, Natalia Żarczyńska, Augustyn Pawlik, Zbigniew Mazurek oraz Marianna Rubnikowicz. W ich intencji, stojąc, módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz

KOMUNIKATY KURII ARCHIDIECEZJALNEJ

 

„Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w poniedziałek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Po procesji będzie Msza Święta, która rozpocznie się około godz. 21.00. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych, harcerki i harcerzy, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, z relikwiami świętych i błogosławionych.”

 

„W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Ponadto w tym dniu na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, Mszy Świętej o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu tej Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna za zmarłych. W tym dniu Mszy Świętej o godz. 15.00 na Cmentarzu Zachodnim będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Po Mszy Świętej nastąpi procesja modlitewna za zmarłych. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 15.00. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim.

Informujemy również, że na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach od 29 października do 1 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni mogą składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Zmarli wymienieni w wypominkach będą powierzani Bogu w modlitwach, które będą odbywać się 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz przez cały miesiąc listopad w kościele seminaryjnym.”

 

„W czwartek, 3 listopada, zapraszamy do Archikatedry, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w intencji Śp. Księży Arcybiskupów, Śp. Księży Biskupów i Śp. Kapłanów, którzy posługiwali w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej od 1972 r. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej liturgii, która będzie połączona z modlitwą wypominkową za wszystkie osoby duchowne, posługujące w Archidiecezji od jej początku.”