10 MARCA 2024 –  IV Niedziela Wielkiego Postu (laetare)

 

  1. SPOTKANIE DLA MĘŻCZYZN

Zapraszam wszystkich mężczyzn, młodszych i starszych, na męskie spotkanie, które odbędzie się w środę 13 marca o godz. 19.00 w salce domu sióstr. Spotkanie będę prowadził wspólnie z panem Henrykiem Krzoskiem, który głosił u nas nauki rekolekcyjne w adwencie. Więcej informacji na plakacie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

  1. REKOLEKCJE

Za tydzień, w dniach 17-20.03 odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Andrzej Partika SAC, dyrektor Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Proszę już dzisiaj zarezerwować sobie możliwość uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych, które głoszone będą w niedzielę o stałych godzinach oraz w tygodniu od poniedziałku do środy, w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.30.

  1. MISTERIUM PASYJNE

Alumni oraz wychowawcy seminarium zapraszają na Misterium Pasyjne, które odbędzie się 15, 16 i 17 marca br. o godzinie 20.00, w kościele seminaryjnym.

  1. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.45 i dla dorosłych o godz. 17.30;

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

  1. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI NAD MORZEM

Fundacja Donum Vitae organizuje w dniach 12-14 kwietnia br. wyjazdowy kurs przedmałżeński nad morzem, w Trzęsaczu. Początek w piątek o godz. 18.00, a koniec w niedzielę ok. 17.00. Koszt kursu wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem to 445 zł od osoby.

  1. NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY

W dniach 16-24 marca br. nasza parafia włączy się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, do której zaprosił nas przewodniczący KEP, Abp Stanisław Gądecki. Nowenna będzie odmawiana na zakończenie każdej Mszy św. Można również indywidualnie zadeklarować się do codziennej modlitwy nowennowej oraz pobrać odpowiednie materiały na stronie: www.nowenna2120.pl.

  1. GODZINKI, SPRZĄTANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Gorąco zachęcam do włączania się we wspólne sprzątanie kościoła w każdą sobotę od godz. 8.00. Rozpoczynamy modlitwą Godzinek do NMP.

Dziękuję za wszelkie dobro i ofiary składane na potrzeby parafii. Niech czas przeżywanego Wielkiego Postu owocuje naszym nawróceniem i radością z odnalezionego zbawienia.

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz