4 LUTEGO 2023 –  V Niedziela Zwykła

 

  1. ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH

Za tydzień, w niedzielę 11.02, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. W czasie każdej Mszy św. będę udzielał sakramentu namaszczenia chorych osobom zmagającym się z ciężką chorobą oraz w podeszłym wieku. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji osobom bezpośrednio zainteresowanym, a także o zatroszczenie się w swojej rodzinie i sąsiedztwie o to, by wszyscy chorzy i starsi, którzy tego pragną mogli za tydzień przybyć do kościoła (transport).

Sakrament namaszczenia chorych można przyjmować wielokrotnie. Daje on ulgę i siłę w cierpieniu, uzdrowienie duchowe, a często również fizyczne. Wskazane jest, aby ci, którzy mogą, przed przyjęciem sakramentu namaszczenia wcześniej przystąpili do spowiedzi św.

  1. SPOTKANIE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

Comiesięczne spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się wyjątkowo tydzień później, tj. we wtorek 13.02 o godz. 19.00 w salce domu Sióstr.

Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zostanie ogłoszone w późniejszym terminie. Znana jest już data bierzmowania. Odbędzie się ono w naszym kościele 6 kwietnia o godz. 16.00.

 

  1. MSZA ŚW. O ŚW. JÓZEFIE

W najbliższą I środę miesiąca odprawiana będzie Msza św. wotywna o św. Józefie w intencji „listów” do niego adresowanych. Nowe listy, podziękowania i prośby do św. Józefa proszę przynosić do zakrystii.

 

  1. KOMUNIKAT KURII

Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej zaprasza dzieci i młodzież do rekrutacji do prowadzonych w Szczecinie katolickich placówek oświatowych: przedszkola, szkół podstawowych oraz liceum ogólnokształcącego. Są to kameralne placówki, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania oraz  starannym wychowaniem w duchu wartości katolickich. Dodatkowe informacje znajdują się na plakatach oraz ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

 

  1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Bóg zapłać za owocne spotkania kolędowe, za posprzątanie i udekorowanie kościoła, za wszelką posługę, a także za ofiary duchowe i materialne, które składacie na rzecz parafii. Niech towarzyszy Wam Boże błogosławieństwo, opieka Maryi i św. Józefa.

 

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz