12 LUTEGO 2023 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Jest to również dowolne wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych. Módlmy się za jego wstawiennictwem, aby każde szczere zakochanie prowadziło do dojrzałej miłości na wzór miłości Chrystusowej: „miłujcie się wzajemnie tak, jak Ja was umiłowałem”.

  1. PROGRAM DLA MAŁŻONKÓW

W najbliższy weekend, w domu Sióstr odbędzie się program dla małżonków pt. „Ja+Ty=My”. W  ramach programu na wykładach, warsztatach i dialogach małżeńskich podejmowane będą następujące tematy: Idealistyczne wizje a rzeczywistość; szacunek i akceptacja odmienności; dar zamiast roszczeń; czas dla nas; dialog i komunikacja; pieczęć daru. Więcej informacji na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii. Zachęcam do uczestnictwa małżonków jak również tych, którzy przygotowują się do małżeństwa.

  1. CZASOPISMA

Przyszedł kolejny numer rozważań biblijnych „Słowo na dzisiaj”. Kto chciałby podjąć takie rozważanie przez kolejne trzy miesiące może podejść do zakrystii, aby uzyskać bezpłatny egzemplarz.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się kilka egzemplarzy miesięcznika dla najmłodszych „Staś”. Nie jest on jeszcze do kupienia, ale do wglądu. Jeżeli ktoś chciałby zaprenumerować od marca takie czasopismo dla swojego dziecka lub wnuczka, to proszę, aby wpisał się na listę. Cena miesięcznika to 10 zł.

  1. ZBIÓRKA NA OFIARY TRZĘSIENIA ZIEMI

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszki na pomoc ofiarom ostatniego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za solidarność z poszkodowanymi i hojność serca. Dziękuję również za wsparcie duchowe i materialne naszej parafii, a także za ofiary składane na figurę św. Józefa.

  1. PODZIĘKOWANIA

W tym tygodniu chcę wyjechać na kilka dni swoich rekolekcji, dlatego przez jakiś czas będę miał wyłączony telefon. W sprawach pilnych proszę dzwonić na nowy numer parafialny 797304976, a jeżeli sprawa może poczekać do przyszłego tygodnia, to niech poczeka. Ze względu na mój wyjazd, nie będzie również w tym tygodniu spowiedzi w piątek o godz. 20.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli, a rozpoczynającym ferie zimowe udanego i owocnego wypoczynku. Przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo+

Ks. Lucjan Chronchol, proboszcz