14-28 sierpnia 2022 – XX i XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę, o 8.30, 10.30 i 12.00. Po każdej Mszy św. poświęcę zioła i kwiaty. Zwyczaj ten wywodzi się ze starej legendy, która opowiada o tym, że po śmierci Matki Bożej apostołowie chcieli ją pochować, ale musieli poczekać na spóźnialskiego św. Tomasza. Gdy otworzono dla niego trumnę, nie znaleziono w niej ciała Matki Bożej ale piękne, pachnące lilie oraz inne kwiaty i zioła.

  1. SPOWIEDŹ

Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W konfesjonale jest do wzięcia formuła spowiedzi, gdyby ktoś miał z nią trudność i przez to odkładał spowiedź. Zainstalowałem tam również ułatwienie dla osób niedosłyszących. Są to słuchawki, które należy założyć, by móc lepiej słyszeć księdza. Bardzo proszę przekazać tę informację osobom starszym, które być może nie słyszą dobrze tego ogłoszenia.

  1. NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA

Wraz z siostrami Uczennicami Krzyża zapraszam wszystkich na nabożeństwo uwielbienia pod koniec wakacji, w sobotę 27 sierpnia o godzinie 19.30 (Sobota przy Sercu). Gdyby ktoś chciał się włączyć w animowanie modlitwy, szczególnie od strony muzycznej, to proszę o kontakt ze mną albo z s.Beatą.

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, w najbliższą środę wspominamy św. Jacka, a w sobotę św. Bernarda, wielkiego czciciela Matki Bożej. W kolejnym tygodniu w poniedziałek 22.08 obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Królowej (z tej okazji siostry karmelitanki zapraszają na wspólny śpiew akatystu w intencji osób chorych na nowotwór, w poniedziałek 22.08 o godz. 19.00 w kaplicy klasztornej przy ul. Strzałowskiej 6). W środę 24.08 obchodzimy święto św. Bartłomieja, apostoła, a w piątek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W sobotę 27.08 wspominamy św. Monikę, mamę św. Augustyna.

  1. KAWA, GRILL

Jeszcze raz dziękuję za spotkania przy kawie po Mszach świętych w ubiegłych tygodniach. Dzisiaj zapraszam na grilla w ogrodzie za kościołem od godziny 17.00. Dziękuję za ogromną pomoc w organizacji naszych spotkań, szczególnie stowarzyszeniu Stołczyn po sąsiedzku, Klubowi aktywnego seniora, Radzie osiedla Stołczyn oraz wszystkim ludziom dobrej woli.

  1. REKOLEKCJE

W dniach 18-25 sierpnia będę prowadził rekolekcje „lectio divina” w Czmońcu, koło Poznania. Bardzo proszę o modlitwę, o owocność tego czasu. W przyszłą niedzielę i w tygodniu zastępować mnie będą ojcowie Dominikanie. W sprawach pilnych (np. pogrzeb) proszę dzwonić na mój numer telefonu, a w mniej pilnych, proszę byście poczekali na mój powrót.

Życzę Wam wszystkim, Drodzy Parafianie i Goście, solenizanci i jubilaci, pokoju w sercu i chrześcijańskiej radości.

 

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz