7 sierpnia 2022 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. NIEDZIELA ADORACYJNA

Dziś, z racji niedzieli adoracyjnej, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

  1. KOMUNIA ŚWIĘTA – przypomnienie

Osoby, które pragną przyjmować komunię świętą w postawie klęczącej, proszę aby ustawiały się naprzeciw balasek przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po udzieleniu komunii św. na środku ksiądz podejdzie udzielić komunii świętej przy balaskach.

  1. PIELGRZYMKI

Przypominam o możliwości wyjazdu na dożynki archidiecezjalne do Choszczna 28 sierpnia br.
W dniach 22-24 września będzie zorganizowana pielgrzymka z parafii na Jasną Górę a także do Skrzatusza i Rokitna. Szczegółowe informacje podam w późniejszym terminie.

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, w poniedziałek wspominamy św. Dominika (odpust w parafii oo. Dominikanów), we wtorek obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), współpatronki Europy, w środę – św. Wawrzyńca diakona (święto), a w czwartek wspominamy św. Klarę.

  1. KAWA, GRILL, ŻYCZENIA

Bardzo dziękuję za spotkania przy kawie po Mszach świętych w ubiegłym tygodniu – dla mnie bardzo owocne i budujące. Dziękuję osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia i tym, którzy przynieśli ciasto. Również dzisiaj po Mszach świętych będzie możliwość spotkania, natomiast w przyszłym tygodniu, w niedzielę 14 sierpnia, nie będzie kawy i ciasta, ale wspólny grill w ogrodzie za kościołem od godziny 17.00. Zjemy to, co przyniesiemy. Mam nadzieję na wspólne świętowanie niedzieli przy ognisku w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia NMP. Jeżeli ktoś gra na jakimś instrumencie, to niech go przyniesie. Z racji miesiąca trzeźwości grill będzie bezalkoholowy.

Życzę Wam wszystkim, Drodzy Parafianie i Goście, solenizanci i jubilaci, dobrego tygodnia, owocnego w służbę i gesty bezinteresownej miłości.

 

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz