31 lipca 2022 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. NIEDZIELA ADORACYJNA

Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy będzie pół godziny przed każdą Mszą świętą niedzielną.

  1. KOMUNIA ŚWIĘTA

Osoby, które pragną przyjmować komunię świętą w postawie klęczącej, proszę aby ustawiały się naprzeciw balasek przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po udzieleniu komunii św. na środku ksiądz podejdzie udzielić komunii świętej przy balaskach.

  1. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA I PRZEMIENIENIE PAŃSKIE; MSZA ŚW., ODWIEDZINY CHORYCH

W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzę chorych od godziny 9.00. Jest to również święto Przemienienia Pańskiego. Z tej racji odprawię dodatkową Mszę świętą o godzinie 8.00.
Będzie to Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

  1. SIERPIEŃ – MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

Tradycyjnie miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu w sierpniu, by poprzez tę ofiarę pomóc osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom.

  1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym, oprócz święta Przemienienia Pańskiego w sobotę wspominamy jeszcze w poniedziałek: św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i dra Kościoła, patrona spowiedników oraz w czwartek św. Jana Marię Vianneya: patrona proboszczów. Pamiętajmy z wdzięczną modlitwą o naszych spowiednikach i proboszczach. Ja również proszę o Waszą modlitwę, bym dobrze wypełnił powierzony mi urząd i posługiwanie.

  1. KAWA, ŻYCZENIA

Po Mszy św. zapraszam na wspólną kawę. Dziękuję osobom, które pomagają w organizacji tego przedsięwzięcia i tym, którzy przynieśli coś do kawy. Dziękuję za wszelką życzliwość i ofiary składane na rzecz parafii. Życzę wszystkim parafianom i gościom wszelkiego dobra pod opieką Niepokalanego Serca Maryi.

 

Lucjan Chronchol, proboszcz