W niedzielę, 22 października 2017 roku, rozpoczynającą w Polsce Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście” parafianie ze Stołczyna świętowali w czasie niedzielnych Eucharystii doroczny Dzień Misyjny.

niedziela_misyjna_01

Dzieci z klasy trzeciej, w czasie „swojej” niedzielnej Mszy Św. odprawianej o godz. 12:00, przebrane w regionalne stroje misyjne, przygotowały Modlitwę Wiernych i uroczystą Procesję z Darami.

niedziela_misyjna_02

Podczas prezentacji egzotycznych, lokalnych strojów, uczestnicy Mszy Świętej usłyszeli relacje o sytuacjach życiowych codziennego życia swoich rówieśników na danym kontynencie. Dzieci spontanicznie podjęły modlitwę za swoich rówieśników. Pieśń dziękczynna pt. „Alleluya” w języku Kikongo rozbrzmiewała z pełni serc stołczyńskich dzieci, jednocząc się z dziećmi z Demokratycznej Republiki Konga.

Cały ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

Dzieci, w Tygodniu Misyjnym będą miały możliwość, poprzez animację misyjną, poznać także sytuację dzieci mieszkających na krańcach świata, by modlitwą różańcową wspierać swoich rówieśników. Dzieci ze Stołczyna wspierają swoich rówieśników na krańcach świata, jednocząc się w modlitwie różańcowej, we wtorki i czwartki o godz. 17:00 w kościele parafialnym.

niedziela_misyjna_03

Relacja Siostry Urszuli Bayer, Katechetki.

Zdjęcia z uroczystej Mszy Św. w galerii.