Kolejny proboszcz parafii, ks. kanonik Stanisław Drewicz

W niedzielę, 16 października 2016 r., podczas Mszy św. o godzinie 11:00, w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Stołczynie nastąpiła kanoniczna „instalacja nowego proboszcza”. Zgodnie ze zwyczajem, nowego proboszcza – księdza kanonika Stanisława Drewicza – wprowadzał dziekan dekanatu Żelechowo, ksiądz kanonik Ryszard Kamiński – proboszcz kościoła pw. św. Mikołaja w Szczecinie, przy ul. Golisza.

kolejny_proboszcz_parafii_01

Na początku Mszy Świetej Ksiądz Dziekan odczytał dekret Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi nominujący Księdza Kanonika Stanisława Drewicza na proboszcza parafii. Mszę św. celebrował nowy proboszcz. W krótkiej homilii przypomniał swoje związki z dekanatem – jest rodowitym policzaninem, przez kilka lat był proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Golęcinie, prowadził też – z ramienia kurii biskupiej – duszpasterstwo chorych, w tym opiekę nad pacjentami szpitala przy ul. Strzałowskiej. W drugiej części kazania ks. Drewicz nawiązał do czytań mszalnych, szczególnie eksponując Ewangelię (Łk 18,1-8), mówiącą o skuteczności wytrwałej modlitwy.

Następnie, zgodnie z przepisami kanonicznymi, nowy proboszcz złożył wyznanie wiary (Credo) i przysięgę wierności sprawowania urzędu. Mszę św. zakończyło powitanie gospodarza miejsca przez delegację parafian, po którym ks. kan. Stanisław udzielił wszystkim wiernym pierwszego proboszczowskiego błogosławieństwa.

kolejny_proboszcz_parafii_02