Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.

W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów.

Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

1. MSZE ŚWIĘTE RORATNIE

Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18:00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

2. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA

W środę, po wieczornym nabożeństwie, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na godz. 18:00, na Mszę Św. roratnią i zmianę tajemnic różańcowych.

W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy na szczególne modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W piątek o godz. 17:30 nabożeństwo pierwszopiątkowe z okazją do spowiedzi świętej; o godz. 18:00 wieczorna Eucharystia. Na progu Adwentu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy również do rozpoczęcia lub kontynuowania nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków.

W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych, seniorów i samotnych. Prosimy o powiadomienie i przygotowanie naszych podopiecznych. Będzie to spotkanie przedświąteczne, z opłatkiem.

3. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

W piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi;

W sobotę, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W czasie Mszy Świętej będziemy polecać wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszać im Bożą opiekę.

4. REKOLEKCJE ADWENTOWE

Na Rekolekcje Adwentowe w tym roku zapraszamy od III Niedzieli Adwentu, tj. od 12 grudnia br.

Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

5. ŻYCZENIA

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

6. PODZIEKWANIA

Za dobroć, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele parafialne, wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.

Jeżeli czegokolwiek należy się bać, to lamp bez oliwy,
rąk bez naręczy dobrych uczynków,
wychwalania bogów srebrnych i złotych,
dni w których Bogu czci nie oddaliśmy.