1. Uroczystość Wszystkich Świętych

Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Msze Święte odprawimy o godz. 8:30 i 10:30 Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:00, bowiem w tym czasie udajemy się na cmentarze. Ze względu na uroczystość mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św.

W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.

2. Dzień Zaduszny

W wtorek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. To dzień modlitwy za wszystkich wiernych, którzy oczekują jeszcze w czyśćcu na pełne zjednoczenie z Panem Bogiem, którzy poprzedzili nas na drodze wiary.

Msze Święte odprawimy: o godz. 10:30 i o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

Ze względu na pandemie koronawirusa, podobnie jak w ubiegłym roku, przez cały listopad, można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Trzeba spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża (np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga), wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. Kalendarz liturgiczny

W tym tygodniu patronuje nam:
W czwartek, 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

4. Wypominki

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie karty wypominkowej.

Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych.Wypisane prosimy składać do skarbon przy prezbiterium.

Modlitwa wypominkowa w listopadzie – w dni powszednie, o godz. 18:00 podczas Mszy Św. wieczornej; będziemy modlić się za zmarłych, których polecamy w tegorocznych modlitwach wypominkowych.

5. Skupienie dla chorych i wszystkich chętnych

Siostry Uczennice Krzyża serdecznie zapraszają na Dzień skupienia dla chorych niepełnosprawnych i wszystkich chętnych. Spotkanie odbędzie się w Domu Sióstr Uczennic Krzyża w najbliższą sobotę, 6 listopada br. od godziny 10:00 do 15:00.

6. Podziękowania

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto bankowe na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą hojność.

7. Życzenia i pozdrowienia

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkich Gości i Parafian polecam Panu Bogu w kapłańskiej modlitwie.

„W stosunku do bliźnich
kieruj się miłosierdziem, a nie sprawiedliwością.
Nie jesteś w stanie osądzić niczego sprawiedliwie.
Mogę uczynić to tylko Ja…”
(A. Lenczewska, Słowo pouczenia 27)