1. NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. MARYJNY MAJ

Miesiąc maj, to czas, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy:

   – w niedziele i święta – na zakończenie pierwszej Mszy Świętej;
   – w dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

3. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski. Liturgiczna uroczystość przeniesiona z 8 maja, ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną;

W piątek, 13 maja – Matka Boża Fatimska, tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II;

W sobotę, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

4. ODWIEDZINY CHORYCH

Odwiedziny chorych i seniorów w parafii odbędą się w najbliższą sobotę, 14 maja, tradycyjnie od godz. 9:00. Proszę o powiadomienie naszych podopiecznych.

5. UROCZYSTOŚCI W TRZEBIATOWIE

Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie zaprasza do udziału we Mszy Świętej z okazji 16. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, która odbędzie się pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana w sobotę, 21 maja br., o godz. 11:00.

6. ŻYCZENIA

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga 16 maja obchodzi swoje imieniny. Módlmy się w intencji Dostojnego Solenizanta o szczególne dary nieba.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

7. PRZYPOMNIENIE I ZACHĘTA

Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej do uroczystości Trójcy Najświętszej, do niedzieli 12 czerwca br.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz