Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”; kończy się okres Wielkanocny.

Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.

Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Od poniedziałku rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły w ciągu roku.

1. NIEDZIELA EUCHARYSTYCZNA

Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

Modlić się będziemy o spokojny deszcz dla naszej ziemi i o łaskę pokoju; polecimy także nasze intencje osobiste.

2. ZACHĘCAJĄCE PRZYPOMNIENIE

Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej do uroczystości Trójcy Najświętszej, do następnej niedzieli, do niedzieli 12 czerwca br.

3. ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

Jutro, 6 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła.

To także Główna Patronka naszej Archidiecezji. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele

Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza nas do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystą Mszę Św. na godz. 18:00.

4. JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy:

– W niedziele – bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:30.

– W dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszelkie nasze przewinienia.

Św. Jan Paweł II przypominał: „Przy Sercu Jezusowym serce człowieka uczy się poznawać, jaki jest prawdziwy i jedyny sens jego życia i jego przeznaczenie: przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych w kościele, zachęcamy do modlitwy w domach rodzinnych.

6. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

W środę, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

W sobotę, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

7. OGŁOSZENIE SIÓSTR ZAKONNYCH

Skupienie dla seniorów, osób niepełnosprawnych i wszystkich chętnych odbędzie się 11 czerwca br.we Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża na Stołczynie.Czas trwania skupienia od godziny 10:00 do 15:00. Z radością czekamy na Ciebie Bracie i Siostro.Zaprasza Siostra. Katarzyna z Siostrami.

8. ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

  • Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.
  • Dziękuję osobom które wsparły budowę nowego konfesjonału w naszym kościele, dziękuję za ofiary składane w kościele i te wpłacane na parafialne konto bankowe;
  • Dziękuję Rodzicom Dzieci Komunijnych za złożoną grupową ofiarę wspierającą budowę konfesjonału; wdzięczne Bóg zapłać.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz