Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

1. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych.

Niedzielne spotkana – w czasie Mszy Św. o godz. 8:30, 10:30 i 12:30.

W tygodniu – codziennie, od poniedziałku do środy, o godz. 18:00.

Spowiedź – codziennie w czasie nabożeństw.

2. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych o godz. 17:30.

Nabożeństwo Gorzkich Żaliw niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10:30.

3. ODPUSTY WIELKOPOSTNE

W piątki Wielkiego Postu po przyjęciu Komunii Św.za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry Jezu”

Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali

Za odprawienie, przynajmniej trzydniowych rekolekcji wielkopostnych.

4. NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE W KATEDRZE

W środę, 6 kwietnia br., w ramach Drugiej Konsultacji Ekumenicznej odbędzie się w Szczecinie spotkanie Biskupów trzech chrześcijańskich wyznań z terenów przygranicznych nad Odrą i Nysą Łużycką.

W tym dniu o godz. 16.30 w Katedrze będzie miało miejsce Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem wszystkich uczestników Konsultacji. Nabożeństwu będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, a homilię wygłosi Biskup ewangelicki Christian Stäblein z Berlina.

Główną intencją modlitwy podczas Nabożeństwa będzie powrót pokoju na Ukrainę.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. NIEDZIELA PALMOWA

Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. 

Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.

W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

6. OGŁOSZENIA SIÓSTR ZAKONNYCH

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Próby scholi w każdą niedzielę Wielkiego Postu w Domu Sióstr zakonnych o godz. 15:30. Gorąco zapraszamy!

W Domu Sióstr zakonnych trwa wieczorna modlitwa różańcowa w intencji pokoju dla Ukrainy i nawrócenia Rosji. Zapraszamy do kaplicy Sióstr, codziennie: w poniedziałki o godz. 19:00, od wtorku do soboty o godz. 19:30.

7. PODZIĘKOWANIA, PROŚBA, ŻYCZENIA

Dobiega końca budowa nowego konfesjonału do naszego kościoła.Dziękuję wszystkim, którzy wsparli to dzieło; wdzięczne Bóg zapłać. Ofiary prosimy składać w kościele lub wpłacać na parafialne konto bankowe, z dopiskiem „Konfesjonał”.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz różnorodne jubileusze życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

8. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS

Polecamy świece wielkanocne, baranki cukrowe, kartki świąteczne, palmy wielkanocne. Poprzez nabywanie naszych propozycji tworzymy fundusz Parafialnego Zespołu Caritas, by wspierać szlachetne dzieła w naszej parafii i diecezji. Polecamy.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz