Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.

Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

1. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Codziennie, w czasie wieczornych nabożeństw odmawiamy szczególne modlitwy.

W następną niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

2. ZACHĘCAJĄCE PRZYPOMNIENIE

Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej do uroczystości Trójcy Najświętszej, do niedzieli 12 czerwca br.

3. ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI ARCHIKATEDRALNEJ W SZCZECINIE

W poniedziałek, 30 maja, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

4. NAWIEDZENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

5. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Nowenne do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Świętą o godz. 18:00; będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Od środy rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy:

w niedziele – bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10:30.

– w dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszelkie nasze przewinienia.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych w kościele, zachęcamy do modlitwy w domach rodzinnych.

7. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA

W środę – zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po wieczornym nabożeństwie;

W czwartek – modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

W piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30; spowiedź święta od godz. 17:30;

W sobotę – odwiedziny chorych od godz. 9:00; wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:00.

8. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

W środę, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

W piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i Jego dwunastu Towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

9. PROŚBA

W porozumieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków zwracamy się z prośbą, by nie zajmować miejsc w wydzielonej części kościoła; prośba dotyczy północnej części transeptu, na balkonie i w przestrzeni obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jednocześnie informujemy, iż nadal możemy zaświecać lampiony przy obrazie Serca Pana Jezusa.

Taśma drogowa wyznacza niedostępną powierzchnię kościoła.

10. ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

Dziękuję osobom które wsparły budowę nowego konfesjonału w naszym kościele, dziękuję za ofiary składane w kościele i te wpłacane na parafialne konto bankowe; dziękuję także Rodzicom Dzieci Komunijnych; wdzięczne Bóg zapłać.