1.  MIESIĄC SERCA JEZUSOWEGO
Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.

2.  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH PIOTRA I PAWŁA
Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
Módlmy się w intencji papieża Franciszka:Boże, Ty w swojej opatrzności uczyniłeś świętego Piotra głową Apostołów i na nim zbudowałeś swój Kościół, wejrzyj łaskawie na papieża Franciszka i spraw, aby ustanowiony przez Ciebie następcą Piotra był dla Twojego ludu widzialnym fundamentem jedności wiary i bratniej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”.
W związku z pandemią COVID-19 decyzją papieża Franciszka tegoroczna zbiórka na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze) została przeniesiona na całym świecie na 27 Niedzielę Zwykłą, tj. na 4 października 2020 r., w dniu poświęconym św. Franciszkowi z Asyżu.

3.  PIERWSZA ŚRODA MIESIĄCA
W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00.
Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.Wszystkie intencje nowennowe stają się intencją środowych Eucharystii.
Członkinie Żywego Różańca zapraszamy na miesięczną zmianę Tajemnic Żywego Różańca.
W środę – 1 lipca św. Ottona, patrona Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Św. Otton urodził się około roku 1060. W młodym wieku był kapelanem na dworze księcia Władysława Hermana. Po powrocie do Niemiec został kanclerzem cesarza Henryka IV, a później biskupem Bambergu. Na prośbę Bolesława Krzywoustego podjął się głoszenia Ewangelii w kraju Pomorzan (dzisiejsze Pomorze Zachodnie w Polsce i Pomorze Przednie w Niemczech) i dzięki dwóm wyprawom misyjnym (w latach 1124-1125 i 1128) doprowadził ich do przyjęcia chrześcijaństwa. Zmarł 30 czerwca 1139 roku w Bambergu. W czasie pierwszej wyprawy Apostoł Pomorza dotarł na tereny obecnej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, głosząc Ewangelię w Kołobrzegu i Białogardzie. W obu tych miejscach udzielił chrztu licznym mieszkańcom oraz zatroszczył się o wybudowanie dla nich świątyń.

4.  PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
Także w czwartek – w 150 rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła – odprawimy nabożeństwo ku czci św. Józefa z intencją zawierzenia siebie i Polski św. Józefowi. Polecamy odmówić Litanię do św. Józefa i modlitwę do św. Józefa napisaną przez Papieża Leona XIII: „Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen”.

5.  PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu o godz. 18:00.
W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.

6.  PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17:15.

7.  SPOWIEDŹ ŚW.
Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
Przypomnijmy: w naszym kościele okazja spowiedzi św. zawsze przed i bezpośrednio po nabożeństwach, zarówno w tygodniu, jak i w niedziele. Ze względu na pandemię spowiedź św. odbywa się w zakrystii.

8.  CZWARTA NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj czwarta niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary złożone na tacę wspierają różnorodne dzieła w naszym kościele parafialnym. Dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na spłatę naszego zadłużenia za nowe tabernakulum.

9.  OBRAZEK MARYJNY
Przy wyjściu z kościoła polecamy obrazki z wizerunkiem Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wizerunek figury Maryi został poświęcony w czasie tegorocznego odpustu parafialnego. Jest to kolorowa fotografia Figury Maryjnej, którą adorujemy w prezbiterium naszego kościoła. Pragniemy, by w naszych domach czczona była Maryja, która patronuje naszej parafii i naszej świątyni.

10.  AKCJA LATO 2020
Caritas Archidiecezji, każdego roku, w dwie ostatnie niedziele czerwca, prosi o wsparcie wakacyjnych działań. Przez lata wsparcie było dedykowane na potrzeby najmłodszych. Sytuacja epidemii sprawia, że działania dobroczynne zostały poszerzone w tym roku wobec seniorów, osób niepełnosprawnych i chorych. Kolejna zbiórka na ten cel jeszcze w dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy za wsparcie. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska dołączyła do modlitwy „Jasnogórskie Kołatanie”, która przebiega w duchowej jedności z Jasną Górą i przez przyczynę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski, w intencji owocnego dokonania się Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o liczne, błogosławione, trwałe owoce tej Beatyfikacji w Kościele i Narodzie Polskim:

  • 28.06 – 05.07  Sanktuarium Matki Bożej Brzeskiej w Brzesku
  • 05.07 – 12.07  Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach
  • 12.07 – 19.07  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie
  • 19.07 – 26.07  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie
  • 26.07 – 02.08  Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Szczecinie
  • 02.08 – 09.08  Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku
  • 09.08 – 16.08  Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie
  • 16.08 – 23.08  Kościół Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
  • 23.08 – 25.08  Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Szczecinie

Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu rozpoczęło duchowe przygotowanie do Aktu Zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, które odbędzie się w czwartek, 2 lipca br. Uroczystość ta, transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam, odbędzie się pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego. Szczególną okazją do Aktu Zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce św. Józefowi jest 150. rocznica ogłoszenia przez Papieża Piusa IX św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. Kościół czcił św. Józefa, uciekając się do niego w największych potrzebach i momentach kryzysowych. Tak było właśnie w 1870 roku. To był rok wielkich zmian, które miały wpływ na przyszłość. Także dziś jest potrzebne zawierzenie św. Józefowi i oddanie się pod Jego opiekę, wzywając wstawiennictwa i ochrony Patrona Kościoła.
29.06. br. w komunikacie arcybiskup Grzegorz Ryś, administrator apostolski diecezji kaliskiej napisał: „w porozumieniu w Prezydium Konferencji Episkopatu Polski uprzejmie informuję, że uroczysty Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi zostanie dokonany w późniejszym czasie, nie zaś jak było planowane w czwartek 2 lipca br. Wszystkim wiernym czcicielom Świętego Józefa serdecznie błogosławię”.

Uprzejmie informujemy, że Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.mysliborska.com.pl oraz na portalu społecznościowym www.facebook.com/mysliborska/.

Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.

Jesienią ubiegłego roku powstała 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, która dała się już poznać z niesienia pomocy potrzebującym, organizacjom pozarządowym i gminom w walce z pandemią. Zachęcamy wszystkich do wstępowania w szeregi tej formacji. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej nie koliduje z nauką czy pracą zawodową. Chętnych zapraszamy do najbliższej miejscu zamieszkania Wojskowej Komendy Uzupełnień.