Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

1. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych o godz. 17:30. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dorosłych zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.  

Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10:30.

2. ODPUSTY WIELKOPOSTNE

W piątki Wielkiego Postu po przyjęciu Komunii Św.za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry Jezu”;

Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej;

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali;

Za odprawienie, przynajmniej trzydniowych rekolekcji wielkopostnych.

3. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź od godz. 17:30.

4. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych i seniorów. Prosimy o powiadomienie i przygotowanie naszych podopiecznych.

W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i tradycyjna adoracja eucharystyczna. Modlić się będziemy w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

5. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych od 3 do 6 kwietnia, tj. od V Niedzieli Wielkiego Postu.

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 – od 30 marca do 1 kwietnia.

6. OGŁOSZENIA SIÓSTR ZAKONNYCH

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Próby scholi w każdą niedzielę Wielkiego Postu w Domu Sióstr zakonnych o godz. 15:30. Gorąco zapraszamy.

W Domu Sióstr zakonnych trwa wieczorna modlitwa różańcowa w intencji pokoju dla Ukrainy i nawrócenia Rosji. Zapraszamy do kaplicy Sióstr, codziennie: w poniedziałki o godz. 19:00, od wtorku do soboty o godz. 19:30, od wtorku do soboty, o godz. 19:30.

7. PODZIĘKOWANIA, PROŚBA I ŻYCZENIA

Trwa budowa nowego konfesjonału do naszego kościoła.Dziękuję Parafianom, którzy wsparli już to dzieło; wdzięczne Bóg zapłać. Ofiary prosimy składać w kościele lub wpłacać na parafialne konto bankowe, z dopiskiem „Konfesjonał”.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

8. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS

Polecamy świece wielkanocne, baranki cukrowe, kartki świąteczne, palmy wielkanocne. Poprzez nabywanie naszych propozycji tworzymy fundusz Parafialnego Zespołu Caritas, by wspierać szlachetne dzieła w naszej parafii i diecezji. Polecamy.

„Jezus uczył nas,
że na diaboliczny bezsens przemocy
odpowiada się Bożą bronią – modlitwą i postem.
Niech Królowa Pokoju
zachowa świat od szaleństwa wojny”
(napisał na Twitterze Papież Franciszek, również w języku ukraińskim i rosyjskim)

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz