Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

W sposób szczególny prosimy Pana Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

1. JUBILEUSZ 50-LECIA ISTNIENIA DIECEZJI

W duchu dziękczynienia Panu Bogu za łaskę ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która 28 czerwca br.przeżywa Jubileusz 50-lecia istnienia i w duchu dziękczynienia za 30-lecie Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, i z 35. Rocznicą pamiętnej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na szczecińskiej ziemi Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do udziału w Uroczystym Dziękczynieniu Bogu za 50 lat życia i aktywności Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Uroczysta liturgia dziękczynna odbędzie się we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze.

Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty różańcowe.

Po liturgii będzie poczęstunek dla uczestników modlitwy na placu katedralnym.

W związku z uroczystością i zaproszeniem Ks. Arcybiskupa Metropolity, w najbliższy wtorek, 28 czerwca, nie będzie Mszy Św. wieczornej w naszej parafii; wszyscy jesteśmy zaproszeni do świętowania w Archikatedrze.

2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Do czwartku codziennie odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W niedziele – bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:30.

W dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby wychwalać Serce Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości.

3. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA

W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30 z okazją do spowiedzi świętej;

W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Matce Najświętszej o godz. 17:00.

4. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

W środę, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła. Dzisiejsza taca to tzw. świętopietrze – w kościołach na całym świecie, odbywa się zbiórka funduszy na działalność i misję Ojca Świętego. Popularnie nazywa jest ona denarem św. Piotra lub świętopietrzem. Prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Ekonomii Ks. Juan Antonio Guerrero podkreśla, że nie można sobie wyobrazić misji Kościoła bez materialnego wsparcia wiernych.

5. ZMIANY PERSONALNE W PARAFII

Z dniem 1 lipca br. ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zwalnia ks. Stanisława Drewicza z obowiązków proboszcza tutejszej parafii i mianuje kolejnym proboszczem ks. Lucjana Chronchola, dotychczasowego Prefekta w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Liturgicznego wprowadzenia w posiadanie urzędu proboszcza Ks. Lucjana Chronchola dokona Ks. Kanonik Zbigniew Rzeszutko, Dziekan Dekanatu Szczecin-Żelechowa, w następną niedzielę, 3 lipca na Mszy Św. o godz. 10:30.

Ks. proboszcz Stanisław Drewicz obejmie parafię św. Brata Alberta Chmielowskiego w Szczecinie na osiedlu Głębokie.

6. ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ DZIĘKCZYNNĄ

W związku ze zmianą księży proboszczów w naszej wspólnocie serdecznie zapraszam Parafian i wszystkich praktykujących wiarę na Stołczynie na pożegnalną Mszę Św. dziękczynną, którą odprawię w najbliższą środę, 29 czerwca o godz. 18:00.

7. PODZIĘKOWANIA

Wszystkim Parafianom oraz Osobom praktykującym wiarę w naszym kościele dziękuję za udział we wczorajszej uroczystości odpustowej.

Dziękuję za ofiary składane w naszej wspólnoty parafialnej, te składane w kościele i te wpłacane na konto parafialne.

Dziękuję za każdy rodzaj dobra i życzliwości wyrażany wobec mojej osoby, w przeciągu tych 6 lat, jakie nam dał Pan przeżywać razem, w tutejszej wspólnocie i w kościele. Serdeczne Bóg zapłać!

8. CARITAS NA WAKACJE

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią, dzieciom, których rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiedniego wypoczynku.

Kwesta przykościelna na ten cel także w dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła. Prosimy o szczególne wsparcie.

9. ŻYCZENIA

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim życzymy udanych wyjazdów i urlopów. Niech będzie to czas wzmacniania sił duchowych i fizycznych oraz odkrywania obecności Pana Boga w pięknie stworzonego świata.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz