1. Niedziela Dobrego Pasterza

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień  modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. Niedziela modlitw za kierowców

Dzisiejsza niedziela to także dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Modlitwy odbywać się będą we wszystkich parafiach w Polsce.

3. Maryjny maj

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy:
w tygodniu – po Mszy Św. wieczornej,
w niedziele – na zakończenie pierwszej Mszy Św. porannej.

4. Kalendarz liturgiczny

W tym tygodniu patronują nam:
w czwartek, 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
w sobotę, 1 maja – św. Józef, który jest wzorem i patronem ludzi, którzy własną pracą zdobywają środki do życia. Pracę zawodową łączył z troską o Świętą Rodzinę, którą Bóg powierzył Jego opiece.

5. Odwiedziny chorych

W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych, seniorów i samotnych w naszej parafii. Prosimy o powiadomienie i przygotowanie naszych podopiecznych.

6. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

Od najbliższej soboty, tj. od 1 maja, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, przez kolejnych 5 pierwszych sobót, o godz. 17:00 odprawiać będziemy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować Maryja obiecała zbawienie, przez co przyczyniamy się do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Maryję katastrof cywilizacyjnych.

7. Przypomnienia

Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej do niedzieli 30 maja, do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Przy obrazach Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Serca Pana Jezusa znajdują się świeczniki wotywne, na których rozświetlone świeczki, niosą osobistą intencją ofiarodawcy. Zachęcamy do stosowania tak dobrze znanej nam praktyki religijnej z innych kościołów i sanktuariów.

Przy tabernakulum płonie świeca pełniąca funkcję lampki wiecznej. Przez tydzień, w dzień i w nocy, przez cały czas, płonie jeden wkład olejowy. Każda świeca może zawierać osobistą intencję zanoszoną w sercu przez Ofiarodawcę. Polecamy ten szczególny rodzaj modlitwy przed Panem Eucharystycznym.

8. Podziękowania

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na tacę, do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Dziękujemy za kolejne wpłaty na konto Remont Kościoła. 27 osób wpłaciło kwotę 4.650 zł. Przy wyjściu z kościoła polecamy wizytówkę z numerem konta (PKO BP Szczecin 69 1020 4795 0000 9202 0449 7921), na które prosimy o wpłaty, stanowiące obowiązkowy wkład własny przy pozyskiwaniu środków finansowych.

Dziękuję za ofiary duchowe i materialne. Serdeczne Bóg zapłać.

Przyjmijmy dziś zaproszenie Jezusa do wiary w to,
że jest Dobrym Pasterzem, a my jesteśmy jego ukochanymi owieczkami,
za którymi prawdziwie oddał swoje życie.
Ta wiara niesie życie niezależnie od tego, jak bardzo się pogubiłyśmy.
Dla Boga nie ma sytuacji bez wyjścia! (S. Krystiana ZSNM)

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

Komunikaty i informacje Kurii Metropolitalnej

W czwartek, 29 kwietnia, będziemy obchodzić 14. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w sobotę, 1 maja, 11. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy Archidiecezji do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów.

Na podstawie Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., od 1 kwietnia br. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzony będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to największe i najważniejsze przedsięwzięcie statystyczne, które odbywa się raz na 10 lat. Wyniki spisu umożliwiają najpełniejszą analizę i ocenę zróżnicowania terytorialnego oraz przemian demograficznych i społecznych ludności Polski. Aby badanie przyniosło oczekiwane efekty ważne jest uświadomienie społeczeństwu jak istotny jest rzetelny udział każdego mieszkańca kraju w wypełnieniu obowiązku spisowego.
Urząd Statystyczny w Szczecinie zwraca się z prośbą do Wielebnego Księdza Proboszcza o wsparcie działań promocyjnych poprzez uwzględnienie w ogłoszeniach parafialnych, zwłaszcza w okresie Świąt Wielkanocnych. Pomoże to uświadomić parafian o obowiązku spisowym oraz wskazać najbezpieczniejszą obecnie metodę udziału w NSP tj. samospis internetowy oraz spis telefoniczny. Będziemy także wdzięczni za rozpropagowanie informacji o spisie powszechnym przy użyciu innych kanałów przeznaczonych do kontaktu z parafianami.
1 kwietnia br. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, jest to największe przedsięwzięcie statystyczne odbywające się co 10 lat. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany ustawowo do wypełnienia formularza spisowego. Podstawową i obowiązkową metodą przekazania informacji jest tzw. samospis przy użyciu aplikacji internetowej dostępnej od 1 kwietnia br. na stronie https://spis.gov.pl/. Opcjonalną metodą, szczególnie polecaną dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia formularza w aplikacji internetowej, jest dokonanie spisu telefonicznie dzwoniąc na infolinię NSP – pod nr tel. 22 279 99 99, gdzie należy wybrać opcję „Spisz się przez telefon”. Z osobami, które z różnych przyczyn nie dokonają samospisu, po 4 maja skontaktuje się rachmistrz telefoniczny, wówczas musimy udzielić informacji, nie mamy możliwości odmowy. Z tego względu warto spisać się samemu przez Internet lub Infolinię telefoniczną w dogodnym dla nas terminie, dodatkowo są to metody preferowane zważywszy na panującą sytuację epidemiologiczną, gdyż w ten sposób ograniczymy konieczność bezpośrednich odwiedzin rachmistrza spisowego w gospodarstwie domowym. Ponadto osoby, które dokonają samospisu mogą wziąć udział w loterii w której do wygrania są wartościowe nagrody.
W razie pytań prosimy o kontakt z p. Eweliną Konarską-Michalczyk, adres e-mail: e.konarska-michalczyk@stat.gov.pl, nr tel. 501-060-921.