24 lipca 2022 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH

Dziś w całym Kościele przeżywamy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji życzę wszystkim (pra) Dziadkom, Babciom i Osobom Starszym wszystkiego najlepszego, zdrowia, wytrwałości w przeciwnościach, pogody ducha oraz odwagi dzielenia się życiową mądrością z osobami młodszymi.

 1. POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

Bezpośrednio po Mszy świętej będę święcił pojazdy z okazji jutrzejszego wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zachęcam wszystkich do praktykowania modlitwy przed każdą podróżą, w czasie i po podróży jako naszego zawierzenia i wdzięczności Bogu, który nieustannie czuwa nad nami.

 1. INTENCJE MSZALNE

Jutro, tj. w poniedziałek 25.07 odprawię dodatkowo Mszę św. w kościele o godz. 8.00. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu, we wtorek, w czwartek i w piątek.

 1. KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ: ODPUST W KATEDRZE

„Archikatedra Szczecińska zaprasza wszystkich na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, które odbędą się w poniedziałek, 25 lipca br. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte z możliwością zyskania odpustu o godz. 7.00 i 12.00 oraz na uroczystą Sumę Odpustową z Nieszporami Jakubowymi o godz. 18.00.”

 1. KAWA Z PROBOSZCZEM

Bardzo chciałbym Was lepiej poznać, dlatego za tydzień i przez kolejne dwie niedziele po Mszach świętych będzie możliwość napicia się kawy pod namiotem przy kościele. Będziemy potrzebować ciasta (ciastek). Jeśli ktoś może upiec lub przynieść coś do wspólnego stołu, to z góry za to dziękuję. Ja postaram się również upiec ciasto, choć nie ręczę, że mi wyjdzie.

 1. DOŻYNKI

Zbieram chętnych na wyjazd na dożynki archidiecezjalne, które odbędą się 28 sierpnia br. w parafii pw. Św. Jadwigi w Choszcznie. Całość rozpocznie się od godz. 13.30 prezentacją wieńców dożynkowych. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się w zakrystii i wtedy, zależnie od ilości chętnych, zdecydujemy jakim transportem udamy się do Choszczna.

 1. KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym wspominamy m.in. w tym tygodniu:

 • w poniedziałek, 25.07: św. Jakuba Apostoła (święto),
 • we wtorek, 26.07: św. Joachima i Annę, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa,
 • w piątek, 29.07: św. Martę, Marię i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa z Betanii.
 1. ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

Dziękuję za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim parafianom, solenizantom i gościom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej.

ks. Lucjan Chronchol, proboszcz