Niedziela Słowa Bożego

Dzisiaj, w III Niedzielę Zwykłą., wraz z Kościołem powszechnym przeżywamy, już po raz drugi, Niedzielę Słowa Bożego. Niedziela Słowa Bożego przypomina wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią: „Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty” (List apostolski Papieża Franciszka Aperuit illis, 30 września 2019).

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan

Do 25 stycznia trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,23).

Dzień solidarności z Chorwacją

Dzisiaj przeżywamy Dzień solidarności z Chorwacją.  Odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, za zgodą Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, przykościelna zbiórka do puszki na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Poszkodowanych otaczamy naszą modlitwą i materialnym wsparciem.

Wizyty duszpasterskie

 • Na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie Ogłoszeń Duszpasterskich i na ekranie w kościele prezentujemy program kończących się odwiedzin duszpasterskich.
 • Msze Św. od wtorku do piątku – o godz. 10:00. W sobotę o godz. 18:00.
 • Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy po godz. 17:00.
 • W związku ze stanem epidemii wszelkie sprawy związane z urzędowaniem w Biurze Parafialnym należy zgłaszać pocztą tradycyjną lub elektroniczną lub telefonicznie (tel. 601 762 825).
 • Ze względu na pandemię nie będę wchodził do Państwa mieszkania lecz z miejsca otwartych drzwi pobłogosławię i poświęcę domostwo ze wspólnie odmówioną modlitwą. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna rozmowa duszpasterska, która dotychczas miała miejsce.
 • Gdyby zaproponowany termin nie odpowiadał prosimy zgłosić w zakrystii; odwiedzimy Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym. Proponujemy także zgłaszać swój akces duszpasterskiego spotkania.
 • Program odwiedzin duszpasterskich od 25 stycznia do 28 stycznia:
  • poniedziałek – 25 stycznia – ul. Dąbrówki  1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 1g, 3, 49, 47, 31, 4, 6, 8, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 22a, 24, 24a, 24b, 21, 19, 17, 15, 13, 11, 9d, 9, 7, 32, 34
  • wtorek – 26 stycznia – ul. Kościelna  55, 55a, 53, 49, 74, 45, 43, 39, 37, 27, 27a, 46, 44, 36, 36a, 30, 28, 26, 24, 20, 16
  • środa – 27 stycznia – ul. Kościelna  25a, 25, 23, 11, 12a, 12b,12c, 9, 7, 8, 5a, 5b, 4, ul. Katarzyny, ul. Bałkańska, ul. Orczykowa, ul. Orna, ul. Maratońska, ul. Sprinterska, ul. Olimpijska, ul. Kolarska.
  • czwartek – 28 stycznia – uzupełnienia kolędowe.

Kalendarz liturgiczny

W tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek, 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie; gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii, dzięki temu stał się apostołem narodów.
 • we wtorek, 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła
 • w czwartek, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Podziekowania

 • Dziękujemy wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za naszą wspólnotę, w ramach swoich możliwości, składają ofiarę na niedzielną tacę lub dokonują dobrowolnych wpłat przeznaczonych za pośrednictwem konta parafialnego na nasze funkcjonowanie. Udzielone w ten sposób wsparcie – także w obliczu osobistych trudności i niedostatków – jest wyrazem solidarności i wyobraźni miłosierdzia.
 • Dziękujemy za pierwsze wpłaty na konto „Remont Kościoła”.
 • Dziękuję za ofiary duchowe i materialne. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia
   życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
   Miłej i błogosławionej niedzieli.

   ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

   Komunikaty i informacje Kurii Metropolitalnej

   Dnia 2 lutego 2021 r., w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wiernych na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się we wtorek, 2 lutego br., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 15.00.

   W grudniu 2020 r. rozpoczął się Rok św. Jakuba. Bazylika Archikatedralna w Szczecinie jest jednym z 48 wyznaczonych w Polsce kościołów stacyjnych, w których można zyskać odpusty związane z obchodami Roku Świętego Jakuba – do 31 grudnia 2021 r. Zapraszamy do korzystania z łaski odpustu oraz wspólnej modlitwy każdego 25 dnia miesiąca za Szczecin, wszystkie urzędy i całą Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską. Będziemy prosić również o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem. Zapraszamy na Mszę Świętą w tych intencjach w poniedziałek, 25 stycznia br., o godz. 18.00.

   Sekretariat Różańca Pompejańskiego przy Domu Pielgrzyma „Totus Tuus” w Szczecinie ( ul. Rydla 63) – Każdy czas jest dobry, aby przybliżyć Miłosierdzie Boże dla wielu. Pan Jezus od początku przyjścia na świat, z miłości do nas, stał się darem odkupienia. Wdzięczni Jezusowi za wcielenie i Ofiarę Krzyża, wraz z Maryją oddajmy nasze modlitwy za naszych Rodaków, aby łaska Boża przemieniała serca i umacniała w wierze i miłości. Pragnijmy, aby wielu ludzi w obecnym czasie znalazło pokój serca, ufność oraz drogę powrotu do wiary i Kościoła. Temat kolejnej nowenny pompejańskiej: „Maryjo, prosimy wraz z Aniołami i Świętymi, wesprzyj nas w przebłaganiu Boga za grzechy i wyproś Miłosierdzie Boże dla Polaków”. Termin nowenny: od 11 stycznia do 5 marca 2021 r. Dodatkowe informacje o nowennie pompejańskiej można przeczytać na: www.nowennazaojczyzne.pl