Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam Chleb Żywy – swoje Ciało i Krew swoją – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

Wybierających się na wypoczynek zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu. Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej www.kiedymsza.pl

1. DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU I NAZIZMU

W poniedziałek, 23 sierpnia przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 roku w Warszawie.

Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

Zapraszamy na Mszę Św. na godz. 18:00.

2. UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

W czwartek, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

Msza Święta wieczorna o godz.18:00.

3. ŚLUBY WIECZYSTE SIOSTRY HELENY

Siostra Helena, która katechizuje nasze dzieci w Szkole Podstawowej, w tym tygodniu, przyjmie wieczyste śluby zakonne.

W środę, 25 sierpnia o godz. 19:30 Msza Św. w intencji Siostry Heleny, w Wigilię Ślubów Wieczystych

W czwartek, 26 sierpnia o godz. 12:00 Msza Św. w intencji Siostry Heleny, w Dniu Ślubów Wieczystych.

4. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik;

W piątek, 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

W sobotę, 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

5. ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE

Siostra Katarzyna ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych od 29 sierpnia do 9 września br. w Domu Rekolekcyjnym p.w. Św. Józefa w Białogórze. Kontakt: Siostra Katarzyna, tel. 503 481 637.

6. NOWE KROPIELNICE

W lipcu br. zamontowaliśmy 2 nowe kropielnice, tzw. aspersoria, które zostały umieszczone na obydwu filarach pod chórem. Niech nasza inwestycja przyczyni się do bezpiecznego używania wody święconej, w duchu pobożności osobistej.

„Najcenniejszą ze wszystkich wolności jest samo życie”.
(gubernator Texasu Greg Abbott i gubernator Georgii, Brian Kemp)

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz