Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna).

Bóg nagradza człowieka za okazywane innym miłosierdzie, bo pragnie od nas miłosierdzia a nie ofiary. I tak działa przez innych, że nawet trudne po ludzku historie stają się okazją do uwielbienia Bożego miłosierdzia. Powinniśmy wszystkim okazywać miłosierdzie, nawet swoim wrogom. Bo wtedy okazujemy się zwycięzcami, którzy zwyciężają siłą miłości i miłosierdzia. Tego uczy nas Chrystus, aby odpłacać dobrem za zło, a miłością za nienawiść. Odpłacając dobrem za zło, stawiamy tamę złu, które przez chęć zemsty próbuje dotrzeć do naszego serca, by nim zawładnąć. A nasze dobre uczynki i przebaczenie mogą być impulsem dla kogoś do zawrócenia z drogi zła.

1. ŚWIĘTO KATEDRY ŚWIĘTEGO PIOTRA APOSTOŁA

We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła.

To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

2. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronuje nam:

W środę, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

3. WIZYTA DUSZPASTERSKA, KOLĘDA

Przed nami ostatni tydzień kolędowy w parafii. Przypomnijmy: odwiedzamy te rodziny, które zgłaszają pragnienie odbycia wizyty duszpasterskiej.

Ustalenia uzgadniajmy w zakrystii lub przez kontakt telefoniczny (nr tel. ks. proboszcza: 601 762 825).

Kolędujemy od poniedziałku do piątku, po wieczornym nabożeństwie, od ok. godz. 19.

Jeśli wizyta kolędowa nie może odbyć się w zaproponowanym terminie, prosimy o kontakt, odwiedzimy Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

4. PODZIĘKOWANIA, ŻYCZENIA, MODLITWA

Słowa wdzięczności wypowiadam wobec Rodzin, które przyjęły kapłana z tegoroczną kolędą.

Rozpoczęliśmy prace związane z budową nowego konfesjonału do naszego kościoła. Dziękuję pierwszym Parafianom, którzy dokonali wpłaty na ten cel; wdzięczne Bóg zapłać. Ofiary prosimy składać w zakrystii lub na parafialne konto bankowe, z dopiskiem „Konfesjonał”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

W ostatnim czasie odeszli do Pana kolejni parafianie. Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia, odpuści im grzechy, które popełnili z ludzkiej ułomności, aby umarli dla świata, żyli dla Niego

Niezależnie od wszelkich prób, jakie dziś przechodzisz,
spróbuj zobaczyć Bożą dobroć w swoim życiu,
a następnie czyń to, o czym wiesz, że jest dobre i słuszne.
Stopniowo zaczniesz odkrywać, że Bóg naprawdę ci błogosławi.