Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

1. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. 

Codziennie o godz. 18:00, także w jutrzejszy poniedziałek, gromadzimy się na Eucharystii, a po Niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wokół kościoła.

Zachęcamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

Słowa wdzięczności kieruję wobec osób, które pomogły w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała; dziękuję Szafarzom, Ministrantom, Asyście, Panom niosącym baldachim, Panu Organiście, Siostrom zakonnym, dzieciom sypiącym kwiatki, Panom, którzy zorganizowali brzózki do ołtarzy; dziękuję wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia i uświetnienia naszej tegorocznej uroczystości, serdeczne Bóg zapłać.

2. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY

Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku.

Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

W tym roku szczególnie omadlajmy naród Ukrainy.

3. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

W czwartek, 23 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

To także doroczny Dzień Ojca.

Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji ojców.

Żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

4. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich kapłanach, wypraszając im Bożą pomoc w wiernym głoszeniu Ewangelii i gorliwym udzielaniu sakramentów.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za publiczne i pobożne odmówienie Aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do warunków odpustu należą: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. 

Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego.

Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 18:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

Wszystkim życzymy udanych wyjazdów i urlopów. Niech będzie to czas wzmacniania sił duchowych i fizycznych oraz odkrywania obecności Pana Boga w pięknie stworzonego świata.

6. DOROCZNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To nasz dzień dorocznego Odpustu Parafialnego.

Uroczysta suma odpustowa o godz. 18:00.

W czasie nabożeństwa młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

Uroczystościom przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman.

Na zakończenie uroczystości ksiądz Biskup poświęci odrestaurowaną figurę Pana Jezusa, która na okazałym cokole posadowiona jest przed wejściem do kościoła.

W uroczystości wezmą udział przedstawiciele Szczecińskiego STOWARZYSZENIA FIDEI DEFENSOR, dzięki któremu sfinansowano renowację figury – przywrócono utrącone dłonie Pana Jezusa, cała figura została odnowiona i pomalowana, a uwypuklone Serce Pana Jezusa i sakralne promienie – wyzłocono. Stowarzyszeniu pięknie dziękujemy za okazane nam dobro i życzliwość.

Serdeczne zapraszam na wspólne świętowanie.

7. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Codziennie odprawiamy nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W niedziele – bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:30.

W dni powszednie – po Mszy Świętej wieczornej.

8. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronuje nam:

We wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

9. JUBILEUSZ 50-LECIA ISTNIENIA DIECEZJI

W duchu dziękczynienia Panu Bogu za łaskę ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która 28 czerwca br.przeżywa Jubileusz 50-lecia istnienia i w duchu dziękczynienia za 30-lecie Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, i z 35. Rocznicą pamiętnej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na szczecińskiej ziemi Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do udziału w Uroczystym Dziękczynieniu Bogu za 50 lat życia i aktywności Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Uroczysta liturgia dziękczynna odbędzie się we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze.

Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty różańcowe.

Po liturgii będzie poczęstunek dla uczestników modlitwy na placu katedralnym.

10. CARITAS NA WAKACJE

Tradycyjnie w okresie letnim Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią, dzieciom, których rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiedniego wypoczynku.

Kwesta przykościelna na ten cel jest przeprowadzana przez dwie kolejne niedziele – dzisiaj i w następną niedzielę, 26 czerwca.

Prosimy o wsparcie.

11. ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Dziękuję za ofiary składane w kościele i te wpłacane na parafialne konto bankowe; dziękuję za wspieranie funduszu utrzymania czystości świątyni i układanych kwiatów w naszym kościele; wdzięczne Bóg zapłać.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz